1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Rebellious Token

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga lynx, 11 Janar 2018.

Tags:
 1. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje ,
  Po ju prezentoj ni coin mjaft premtues , qe ka nje comunitet te madh , nje whitepaper te ndertuar shum mire dhe nje website te dizajnuar bukur.
  Rebellious eshte token qe do te perdoret ne e-commerce, i bazuar ne POS (Proof of Stake)
  Si funksionon POS , Psh. I keni 10,000 token ne wallet at'her formula do tjet kjo (pra 10% i fitoni nese i mbani ne wallet)
  Stake behet vetem ne wallet official te REBL
  Download wallet: https://www.rebellious.io/store-rebellious-coins/
  10,000 x 10% = 1,000 REBL token nvit
  1,000/365 days = 2.7397 REBL token ne dit
  Nese i mbajm 10,000 token per 15 dit at'her fitimi do te jete ky:
  15 x 2.7397 = 41.0955 REBL token

  Ku mund te blej REBL?
  Per momentin eshte vetem ne bit-z dhe etherdelta
  https://www.bit-z.com/exchange/rebl_eth

  Cfare vlere ka ?
  Sot eshte rankuar ne coinmarketcap dhe per momentin ka vlere 0.24$
  https://coinmarketcap.com/currencies/rebellious/


  Webfaqja: https://www.rebellious.io
  Telegram: https://web.telegram.org/#/[email protected]
   
  rockstar, FenTonaIX dhe Pjeter.B pëlqejnë postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ico price ne usd ?
   
 3. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  ICO ska pas pasi qe ky coin eshte be nga komuniteti per komunitetin :) Team e perdor edhe metoden "Proof of Airdrop" pasi qe krejt jan shpernda ne airdrop :)
   
 4. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne ket moment eshte 0.29$ , blejeni dhe mbajeni se metvertet ja vlen !
   
 5. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ju sugjeroj qe te bleni pasi qe ka me ndodh Token Burn ne 14.02 !
   

Shpërndaje faqen

Loading...