1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Realizimi i Web Dizajnit

Tema tek 'Faqet Shqiptare' e hapur nga HardWorker, 12 Shkurt 2019.

 1. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje,
  Kisha deshire te ndaja me ju nje website te cilin e kam realizuar, web developer..

  www.proodesign.com
  ju lutem per kshill apo sugjerim
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 2. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  28
  teper mir e ke realizu veq qat formen e kaltert ne fund drejtoje me formen contact us le te jen te barabarta si tjerat
  kshtu mir e ke realizuar dhe vetem suksese o_O
   
  HardWorker pëlqen postimin.
 3. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Krejt mir osht veq ket shejen back to top qite edhe pak ma posht rrin ma mir ;)
   
 4. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  faleminderit per sygjerimet
   
 5. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  thua me mir te jet drejt, mendova se me mir eshte ashtu te jet
   
 6. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  edhe per menim temin ma mir qashtu qysh osht e bukur per sy edhe ate back to top e paske ndreq qitash osht good big like ;)
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  nje pyetje, ti ke krijuar gjithcka nga 0? Pasi po shikoj qe qenka ne wp.
   
 8. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po e kam krijuar nga 0 me premium teme
   
 9. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  mire eshte ne pergjithesi por duhet te luash pak me padding sepse te ngjajne seksionet si te shtypura,
  1 pyetje e ke ba web design apo web development?
   
 10. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Si mendon me padding
   
 11. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  padding ,ne css stylesheet, nese kupton ne CSS
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 12. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Aha nregull flm per sygjerimet
   
 13. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Edhe web design edhe web development te dyjat
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  A je i sigurt?

  A e din cfar te pyeti anetari? A e ke krijuar ti nga 0 apo veq drag and drop e ki bo kete template, sepse ashtu sot secili mund ta bej nje template, dhe ti thote vetes web developer.

  Per ta krijuar nje theme ne wordpress nga 0 duhesh krejt kodin manualisht me shkrujt, duke fillu prej HTML, CSS, Javascript.

  Duhesh ndoshta me shkrujt mijra rreshta kod per nje template te tipit me larte, prandaj un e shikova dhe te gjitha emerimet ne template ishin ne anglisht, po duke mos mjaftu kur thu te gjithen e kam bo vete, te len pershtypjen per mosbesim, sepse gjithcka duhet me fillu prej Web Design, nga photoshopi ose Illustrator.

  Ti me siguri kete template e ke krijuar me ndonje Builder per Wordpress.

  Dhe kjo nuk te ben nje Web Developer.

  Mirmbetsh.
   
  p3n7357, Poshnjari dhe HardWorker pëlqejnë postimin.
 15. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit i nderuar per verejtejt, une vetem pyta se a eshte nregull, apo ka nevoj per ndryshyme apo plotsime verejtejt dhe kritikat jan te mirseradhura
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 16. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Tek copyright kur ja ke fshi te drejtat autorit ke harru mej fshi kto "||" heke njonen del ma mir per sy
   
 17. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  nja e ka ska ma shum i nderum
   
 18. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  [​IMG]
  kshtu ma qet mu
   
 19. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  interesant mu sma tregon
   
 20. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,387
  Pëlqimet:
  391
  Pikë nga trofetë:
  138
  Ne google chrome osht kshtu ne explorer osht katror nuk e di me qfar browseri po e shikon ti amo osht 1 shenj ose diqka qe e ki harru pa e fshi kontrollo footer edhe shlyje bone veq pik "."
   

Shpërndaje faqen

Loading...