1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Reach 0 -Ndihme

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Uskana12, 29 Nëntor 2018.

 1. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetje grupi para 2jave te nje faqe ra reach n 1-2 ne postime ndersa sot poashtu te nje faqe tjeter u blloku reach a ka ndonje dijeni se pse ndodh kjo edhe a kthehet prap reach?
   
 2. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  A i ka ndodh edhe dikujt tjeter kshtu?
   
 3. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une kam peobleme me reach qe nga dita qe Facebook ishte down per te gjithe..

  Me ka rene 95% ose me shume ne te gjitha faqet njëheresh...

  Ca problemi ka nuk e di... Por shpresoj te rregullohet përndryshe shume problem...

  Me sa kam pyt une verdall jane shume te paket personat qe kane probleme me reach, kjo eshte e cuditshmja...

  Rregullat i kam ndjek gjithmone dhe si kam thyer qe te thuash vjen prej saj. Reach ka ren ne cdo lloj postimi, si foto, si video si links
   
  Uskana12 pëlqen postimin.
 4. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ka kalu koha e fanpage..
  Kqyrni pak update e ri per page terms e kto faqet qe kan tbejn me fanpage. Shikoni se mos ka ndonje rregull te ri qe e keni thyer.

  Perndryshe besoj qe contenti i vjedhur dhe postimet jo origjinale ndikojn ne ngrirjen e faqes suaj. Fundja provoni kontaktoni me staffin e fb.
   
  Uskana12 pëlqen postimin.
 5. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Support i Facebook te jep pergjigje te gatshme. Faqet e tua nuk kane problem dhe ne shohim qe cdo gje është ne rregull prej ktu.

  Kur ne te vertete asgjë nuk eshte ne rregull.
  Sa i perket contentit ke te drejte, nuk mjafton thjesht copy paste, ama nuk ka nevoje te jet unik unik, po te shohesh me kujdes, pjesa me e madhe e newsmediave te njejtin content kane, me ndryshime shumë te vogla.
   
  BlackEagle dhe Uskana12 pëlqejnë postimin.
 6. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Fotot videot kan reach vetem postet nuk kan te un
   
 7. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ti qenke mire vlla...

  Shif mos ke marr block per clickbait...

  Kliko ktu:
  https://facebook.com/help/contact/349130238842860

  Dhe shiko cfare te thote, nese ke mare block, fshiji te gjitha linket qe ke ne faqe dhe bej apelim, zakonisht brenda 12oreve te hiqet blloku

  Provo edhe me link prej nje domaini tjeter qe ke ti, ndoshta mund te te jet bere edhe domainie report si spam shpesh dhe ska me reach.
   
  Uskana12 pëlqen postimin.
 8. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po kur klikoj te ai linku m del ajo faqja qe ma blloku
   
 9. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Cfar apeli duhet te dergoj
   
 10. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Fshiji te gjitha linket qe ke postu ke faqia qe te eshte blloku... Por të gjitha, mos lej asnje te pakten ca ke bo 6muajt e fundit.

  Pastaj shkruaj dicka ke apelimi ne anglisht pse duhet me ta zhblloku faqen ata. Thuaj qe ske postu linke fare kohet e fundit, dhe ndoshta eshte ndonje gabim i Facebook... Rregulloje vet tekstin...

  Zakonisht te zhbllokohet automatikisht se eshte robotike prgj me sa di une. Rrall here kalon ne manual review vetem nese ke bo kerdine me content tkopjum apo ke bo spam gjith diten rrezikon
   
  Uskana12 pëlqen postimin.
 11. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Me shperndajren e linkeve te faqja kam fillu qe 1 muj qashtu mapara skam postu
   
 12. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tash qe 2-3 jav kam postu mashom edhe kto 2-3 dit i kam postu linket npr grupe ndoshta ajo eshte arsyeja
   
 13. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gjithsesi shum faleminderit juve per ndihmen
   
 14. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ta ka bo dikush report. Me ka ndodh e njejta po ma kan qblloku mbas njo 10 ankesave ose ma shume.
   
  Uskana12 pëlqen postimin.
 15. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit per ndihmen
   
 16. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos posto neper grupe me profil tendin qe ke admin faqen...

  Krijo nje profil fallco dhe posto me te, se ashtu rrezikon te te fshijne edhe faqet, rrezikon edhe Instantin nese punon me instant...

  Grupet jane problem vlla, se mundesia per report eshte shume me e madhe.. duhet te dish ku te postosh ne grupe qe e pelqejne kontentin tend
   
 17. Uskana12

  Uskana12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po direkt me faqen kam postu faleminderit juve
   

Shpërndaje faqen

Loading...