1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Re-Provisioning iPhone Interesting

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga bi0, 5 Janar 2019.

 1. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  413
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  73
  Prsh , isha duke u marr me ket problem kur gjeta ket tem interesante :
  Code:
  https://www.theiphonewiki.com/wiki/Tutorial:Re-Provisioning_iPhone_4_using_file_system_%28Incomplete%29
  Ishin disa kode te mshefta te dailerit te iphone :
  Code:
  [LIST=1]
  [*]*#5005*4357#, Send [4357 = help]
  Displays the PRL and PRI verison
  [*]*#5005*74663#, Send [74663 = phone]
  Displays your current MDN
  [*]*#5005*25327#, Send [Unknown]
  Just flashes the screen
  [*]*#5005*274#, Send [Unknown]
  Displays nothing but has a dismiss button.
  [*]*#5005*7828#, Send [Unknown]
  Just flashes the screen
  [*]*#5005*78283#, Send [Unknown]
  Looks like debugging log.
  [*]##2539, Send [2539 = Akey]
  SPC Password = 0's. Allows you to enter a new Akey.
  [*]*#5005*342444#, Send [342444 = Diag mybe]
  Displays, Enabled: Flase, Enabled During Sleep: Flase, History: 131072KB
  [*]*#5005*3424255#, Send [3424255 = Diag All]
  Displays, Enabled: Flase, Enabled During Sleep: Flase, History: 131072KB
  [*]*#5005*3424#, Send [3424 = Diag]
  Displays, Enabled: Flase, Enabled During Sleep: Flase, History: 131072KB
  [*]*#5005*5667#, Send [5667 = Loop]
  Displays LoopBack Call UI Enabled=false
  
  Kjo e fundit ishte mjaft interesante sepse dergon nje loop command te commcenter qe e kthen mbas dhe e dim qysh perfundon kjo :p gjithashtu e rrzon edhe baseband pas nje kohe .
  Code:
  *#5005*5667#
  [/LIST]
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  33
  Nese se ke problem te me qarosh me shum kete te fundit ?
   
 3. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  413
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  73
  Krijon nje "loop" ( loop eshte nje process qe sillet shembull kur jepet nje command nga nje program komjuterik dhe deshton dhe perseritet prap )
  shembull nje program i kot loop do te ishte si ky :
  Code:
  :njefuknsion
  kodi qe executohet 
  goto njefuknsion
  
  Pra kur krijon loop mes teje dhe shembull commcenter te ipkos shkon measzhi dhe kthehet , shkon dhe kthehet mbrapa deri sa te bohet baseband ose commcenter crash ose not responding . Mund ta quash edhe nje lloj te dos sulmi
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne cilat versione te iOs eshte tek i fundit apo versione me te vjetra ?
  se nuk e lexova artikullin!
   

Shpërndaje faqen

Loading...