1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ransomaware , si te dekriptoj filet pa i demtuar

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga Lodvald, 10 Mars 2020.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,196
  Pëlqimet:
  620
  Pikë nga trofetë:
  258
  kam pa qe ka tools per ransomware por asnjerin nuk po gjej per kyt qe me ka infektu pc e punes.

  [​IMG]

  prapashtesa .cryptdx


  /!\ YOUR COMPANY NETWORK HAS BEEN PENETRATED /!\
  ALL YOUR IMPORTANT FILES HAVE BEEN ENCRYPTED!

  YOUR FILES ARE SAFE! JUST MODIFIED ONLY. (RSA+AES)

  ANY ATTEMPT TO RESTORE YOUR FILES WITH THIRD-PARTY SOFTWARE
  WILL PERMENANTLY DESTROY YOUR FILE.
  DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES. DO NOT RENAME ENCRYPTED FILES.

  NO SOFTWARE AVAILABLE ON INTERNET CAN HELP YOU. WE ONLY HAVE
  SOLUTION TO YOUR PROBLEM.

  WE GATHERED HIGHLY CONFIDENTIAL/PERSORNAL DATA. THESE DATA
  ARE CURRENTLY STORED ON A PRIVATE SERVER. THIS SERVER WILL BE
  IMMEDIATELY DESTROYED AFTER YOUR PAYMENT. WE ONLY SEEK MONEY
  AND DO NOT WANT TO DAMAGE YOUR REPUTATION. IF YOU DECIDE TO
  NOT PAY, WE WILL RELEASE THIS DATA TO PUBLIC OR RE-SELLER.

  YOU WILL CAN SEND US 2-3 NON-IMPORTANT FILES AND WE WILL
  DECRYPT IT FOR FREE TO PROVE WE ARE ABLE TO GIVE YOUR FILES
  BACK.

  CONTACT US FOR PRICE (BITCOIN) AND GET DECRYPTION SOFTWARE.

  [email protected]
  [email protected]
  MAKE CONTACT AS SOON AS POSSIBLE. YOUR DECRYPTION KEY IS ONLY STORED
  TEMPORARLY. IF YOU DON'T CONTACT US WITHIN 72 HOURS, PRICE WILL BE HIGHER.
   
 2. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  53
  1) Hiq pc nga rrjeti lan sepse keto lloje virusesh kan aftesi te zbulojne te gjith pc ne network dhe te shumfishohen.
  2) Ke bere gje Restore point? Ose Backup Windows? Nese po provo ti rikthesh nga ty.
  3) Provo Files Recovery: https://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/ ose ndonje program tjeter te ngjashem.
   
 3. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  me ka ndodh mu para disa muajve e njeta gje, asgje nuk kthehet fatkeqsisht
   
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,196
  Pëlqimet:
  620
  Pikë nga trofetë:
  258
  para ca kohesh per 1 version tj me pat ndihmu kaspersky i dekriptoi por ky qenka shum i rrezikshem edhe inati se eshte aktiv microsoft security esencial
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,520
  Pëlqimet:
  1,046
  Pikë nga trofetë:
  243
  po s'pate dhe ti pak kujdes, asnje antivirus nuk eshte 100% mbrojtes
   
  DardanDaci dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,196
  Pëlqimet:
  620
  Pikë nga trofetë:
  258
  Qudi pra se as shkarku asni gja nk e kam ne te po kur them asni gja asni gja. Shkarkimi i fundit ishte me 17 shkurt "winbox" i mikrotikut. :( mka prish shum pun po i kontaktoi nje her per me.i pagu nqs skerkojn shum
   
 7. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  mos u lodh shoku, vec te mashtrojne edhe te ikun paret kot
   
 8. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  553
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  58
  a ke provu me bo scan nga safe mode me ndonje bot ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...