1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Ranku juaj ne Alexa per website tuaj

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Gevio, 5 Janar 2017.

 1. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pershendetje,
  E hapa kete teme qe te diskutojme per rankun e website tone ne Alexa.
  Ne cfare ranking eshte website juaj per momentin?
  Cfare ranking keni arritur me se shumti me website tuaj?
  Une momentalisht jam tek 500K ne Alexa.
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Rank in Pakistan: 74k
  Nuk e di pse ne pakistan blogu im eshte me i vizituar, apo ndoshta qe eshte ilegal o_O
   
 3. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Po global cfare ranku je?
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  2M, ka nje rritje prej 6 ne 2.
  Problemi eshte se nuk postoj ne te, cdo 3 jav nga 4-5 poste
   
 5. muli_usa

  muli_usa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  [​IMG]

  Rekordi eshte diku ka 3.9k per global rank.

  Ndersa ranku momental eshte diku ka 10k.
   
 7. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Nice :D

  Wow!! Sa vizita i merr dita qe ke kete rank?

  ----
  Ranku im momental:
  Global Rank
  [​IMG] 531,873
  Rank in United States
  [​IMG] 211,908
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Shum, disa info nuk jan per tu shpernda.
   
 9. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  888
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  garant ke diku +200k ditore :p:p
   
 10. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Global Rank
  [​IMG] 370,067
  Rank in United States
  [​IMG] 111,098

  Per momentin, pas 2 muajsh. (Rezultatet jane te gjitha nepermjet SEO)
   
 11. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Perdore Google Adsense?
   
 12. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Po, kap 15-20 euro ne muaj, nuk jane shume por niche qe kam kaq me lejon te bej me kte traffic qe kam.
   
 13. Edon123

  Edon123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Gevio sa vizita dhe klikime ki ne dite
   
 14. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Ne dite shkon 700 - 2K (Ka raste qe shkon edhe 5K) ndersa ne muaj mesatarisht 30-40K
   
 15. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  888
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  me kto shikime fiton vetem 15-20 euro ne muaj ?
   
 16. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  880
  Pëlqimet:
  275
  Pikë nga trofetë:
  93
  700-2k vizitor ne dite dhe fiton deri ne 30-40k? Mos ke marr per grua gje gocen e pronarit te Google
   
 17. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  888
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  jo e ki keqkuptu aj ka than fitoj 15-20 euro ne muaj gje qe mquditi, tjetra 30-40k vizita mujore ka desht t thot
   
 18. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Djema me falni se kam kthyer pergjigje vetem per vizitat. Sa per klikimet deri 5 shkojne, maksimumi 7.
   
 19. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Doja te dija, meqe trafikun e ke nga motorret e kerkimit, kryesisht Google besoj, sa eshte CPC ne Adsense ne krahasim me vleren qe i japin web qe vleresojne fjalet kyce?
   
 20. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Kerkova ne Google AdWords per niche tim, dhe e vlereson me 0.25 - 0.35, realisht CPC per kete muaj e kam 0.12 por vej re se paguhem edhe per CPM, mesatarisht 0.22 per 1000 impressions .
   

Shpërndaje faqen

Loading...