1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Quizz : Kur nje kompjuter papritmas ndalon se punuari , zakonisht thohet se

Tema tek 'Kuize nga itShqip' e hapur nga Lodvald, 13 Dhjetor 2017.

?

Quizz : Kur nje kompjuter papritmas ndalon se punuari , zakonisht thohet se

 1. crashed

  27 vote(s)
  69.2%
 2. bugged

  1 vote(s)
  2.6%
 3. held up

  0 vote(s)
  0.0%
 4. hanged

  11 vote(s)
  28.2%
 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Meqense eshte quizz per me kalu kohen do doja te mos perdorshit google-n per pergjigje ;)
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  99%jan gabim siq po shoh
   
 4. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  986
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  73
  Un kam votu crashed
   
 5. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  58
  met paren ja qellova
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  qa zgjedhe?
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  crashed ose hanged
  votova crashed = BSOD
  por mund të jetë hanged=ngjitet
   
  Lodvald pëlqen postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  neser e jap pergjigjen ;)
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Me than te drejten kjo pyje eshte per ato qe e kan 10 Anglishten ama shumica kan votu crash kur pergjigjia e vertete eshte
  hanged , crash thohet kur u prish ose u blloku po rinis puna mbas crash ndersa hanged kur prishet se nuk rinis ma.
   
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ku e ke then qe nuk nis me ?
   
  rinnork, M.L dhe Hekuran pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...