1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Qka mendini per instagram qe po hakohen

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga profesori, 6 Maj 2020.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  28
  Besoj qe shumices i ka n sy qe nje person ose grup osht tu i haku instagramat e disa personave te njohur ne Kosove me nga 200-400k , qysh po mendoni se po ja arrit aq leht te ja hakoj plus edhe te verifikum i kan , let diskutojm pak.
   
 2. kastiot

  kastiot Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po edhe un kete pytja desha ta bej si mund psh i verifikum rast konkret feros
   
 3. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  871
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po shikoj po thyhen ca IG me shume followers, Fero, Burim Ademi, S4m me duket, a ka naj bug apo si,
  Hakeri ktu :D
   
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une po mendoj qe osht bo ni leshim dikun edhe aj person e ka gjet si pik t dobt , se normal e ki me tel me verifikim qe edhe pasin me ta jep sun hyn pa kode , po si duhet t dobet ,
   
 5. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  28
 6. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  me sa degjova e kan perdor ni metod qe osht shum e thjesht edhe qe kta nuk ja kan nu menen kur i kan jep t dhanat nfillim e tash jan tu ju hi ren kush e ka t njejtin sistem
   
 7. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  871
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nga sa kuptova tani. Eshte loj e tyre me kar followersa. Psh burim ademit per 24 ore ju shtun 20k me duket. Passtaj nje haker qe e ben qellimisht i fshin gjitha ose shfrutezon gjitha ato followrs per nje reklame me nxjerr dicka. Cdo gje fake mu duk
   
 8. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  shiko ka menyra per te perfitu psh fotot ose mesazhet qe i ka shkemby burimi me te tjeret sigurt ka edhe foto (18) , i thot qofse sdon meti publiku mjep qekaq pare edhe jem guud
   
 9. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  871
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po po ca ska. Por se di dmth mu duk pak e dyshimt ca ska. Psh kur u thyr vevo a si ishte ai kanali i youtube. Ai hakeri i fshiu gjitha. Dhe ndrhshoi emrin e kanalit. Dmth zakonisht hakeri ka dy qellime me te demtu ose me perfitu. Me te demtu si tregon hiç ati psh burimit, kish fshi cdo gje dhe hajt me perfitu, besida ne pm cmime e gjera. Me duket si nje loj kalamajsh me terheq vemendje dhe te rrisesh followers.
   
 10. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  185
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
  po jo mor burr se ska shac me verifikim me ta haku, por problemi asht qe ktyne po ju ik pak vemendja e cka me ba? po perdorim nji strategji marketingut per me kthy prap vemendjen vk
   
  @science pëlqen postimin.
 11. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  871
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  93
  Me boni pershtypje. Dje kishte diku 778 ose 779k burim ademi tani ka 813k nje terheqje tamam vemendje e msoj te fero hehe
   
 12. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  haha edhe un ja bonafollow thash mos po qet najsen po ncuk tash e paska kthy ja heka follow :p , hahah po kta sddin as qysh mjau mar lekt pa mujt met nxon , nejse kjo bised tjeter haha :D
   
 13. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  HAKERI KTU

  1 dor i ka bo t gjitha:p:p
   
 14. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une nuk mendoj qe osht loj , osht ni person ose disa qe e kan gjet ni bug edhe jan tu haku shume , edhe disa faqe t mdhaja ,
  po nuk e kuptoj pse nuk hakojn ndonje vip femer , po krejt do djem ,
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,232
  Pëlqimet:
  743
  Pikë nga trofetë:
  343
  Do jete ndonje hackere :D:p
   
  profesori pëlqen postimin.
 16. kastiot

  kastiot Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  28
  ku that tek edhe tverifikum po ja hakojn eshte e vertet para 1 viti abidalit ja hakun lojtar i barces aj ka milion ama spi kuptoj me koda edhe apet po ja hakojn
   
 17. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kjo sa e kuptova ishte kshtu , software gjeneronte nje link ne numrin e telit te atij insta , mesazhi ishte click to recovery paswoard edhe 99% kan kliku tu menu qe prej insta , edhe e kan hager foren , kjo ishte pra
   
 18. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po nuk e kane edhe aq te thjeshte edhe ato, 1 instagram me 300k+ eshte me 2FA ,pra verifikim me nr celi.
  Kur e hap me 1 device tjeter thot qe duhet me dergu prap msg n cel ose me email
  *vec me qen out krejt ta vjedhin
   

Shpërndaje faqen

Loading...