1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Qka me ndoni per sulmet qe ju paskan bo dy portaleve

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga profesori, 1 Maj 2020.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  368
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sot e lexova qe insajderin edhe expressin jon tu i sulumu , sic thot expressi insajderi e kan kan ndorr tjeter kush edhe po poston lajme te rreme , qka mendoni per kto sulme , a jon tu bo nga Kosova ,a skan siguri kompanit ku jon t hostum a skan it t mire apo ku osht problemi , qfar lloje t sulmeve bojn zakonisht n ksi raste.
  ps: me ni far mnyre e kan meritu sepse dy portalet e kan perqa popullin me shpifje me informata t rreme veq pse kan marr qindra mijra euro per kinse marketing . pres komentet e juaja .
   
  miraxh pëlqen postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  784
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jane mashtrime edhe këto. Lajmi i fundit insajder.

  Insajderi.com njofton opinionin publik se Gazeta Online Insajderi.com nuk është hakuar.

  Nisur nga publikimet që janë bërë nga z. Olluri dhe të tjerë, se media jonë ka rënë pre e një “sulmi kibernetik”, Insjaderi.com sqaron se NUK ËSHTË E VËRTETË.


  Ata e postuan këtë status në Facebook vetëm pasi insajderi.com e njoftoi opinionin publik se z.Kajtazi dhe z.Olluri nuk janë më pjesë e Gazetës Online Insajderi.com. Reagimi i tyre erdhi vetëm 24 orë më vonë, në një adresë të re, duke përdorur “org” dhe duke shtuar këtu edhe manipulimin dhe fshirjen tinëzare të Fanpage, vjedhjen e faqes që më 24 prill 2020 etj.

  Ua bëjmë me dije miqve të Insadjeri.com se të gjitha detajet do të bëhen publike në kohën e duhur, pasi që, siç kemi njoftuar, aksionerët janë duke ndjekur rrugët ligjore në raport me z. Olluri dhe z. Kajtazi, në bazë te dyshimeve të arsyeshme për keqpërdorime ndër vite, ndër të tjera për mashtrim, shantazh, kërcënm, shmangie, shpërdorim etj.

  Insajderi.com do t’ju informojë me kohë për zhvillimet tjera, ndërsa i garanton ndjekësit e saj se puna jonë e përditshme për t ju informuar në mënyrë të pavaruar dhe krejt profesionale, nuk do të ndalet për asnjë çast.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  spo di sa degjova une krejt emailat jau kan vjedh edhe krejt jau kan ndrru paswordat , nuk e di per ni gazet kaq serioze me i ndodh kjo, e sa i perket parim ollurit me sa di une aj osht drejtor i insajderit , edhe insajderi nuk munesh me thon se o perqarse veq se ka shkru kunder vv tu e mar parasysh se kjo e ka zbulu edhe aferen pronto t pdk 2vite me parë
   
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  368
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po une mesa e di kta dy jan aksioner edhe themelust , kta e kan qel insajderin n moment qe kan fillu me marr pare t mira nga PTK demekt per marketing , e tash qe erdhen VV n pushtet i ndalen kto veprime , kta u kthyn kunder , se boll pisa jan dyte.

  E per expressin shpesh ndodh qe nuk hapet hosti .
   
 5. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Express nuk i hapet hosti se i ka 100K vizitor online ne mbremje !
  Nuk osht Google me perballu gjith at ngarkes !
   
 6. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,244
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  nuk mendoj se jane sulme kibernetike por drejtorin e Insajderit ekan nxan duke vjedh shantazhu e shum gjera
  e kane largu prej pune dhe jau ka marre fanpage e do gjera dmth nuk eshte e vertet kjo por kane probleme te brendshme flm
   
 7. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  368
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ekspresi dje e ka pas lajm vet qe osht tu sulmu qe 1 muj e diqka , spo thom diqka pa e lexu vet .
  Ska lidhje a 100 mij a 500mij e perballon qysh jo .
   
 8. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  368
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aha pakuptim aty dy aksioner jan qysh e di une e qata dy veq ne paqin largu veten , po une e lexova n ekspress qe demek sulm . po rrenca dy palet si duket jane
   
 9. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Histori e vecant kjo e insajderit. Hina lexova pak, pashe faqen insajderi.com dhe ate .org.
  lexova qe tani aksioneret e insajderit.com po veprojne ne masa ligjore ndaj gazetarit Olluri. dicka qe me ben shume pershtypje eshte pjesa e insajderi.org e cila eshte regjistru ne 25.4.2020 , disa dite para sulmit kibernetik.
  gjithsesi asgje te keqe nuk ka, dy insajdera per 1 te vertet hahah kjo tregon besimin e vertet qe ne duhet te kemi ne lajmet e ketyre portaleve.
  portalet jane ba ma keq se politika sot per sot
   

Shpërndaje faqen

Loading...