1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Qka eshte freelancing? Dhe qfar do te thot te jesh nje Freelancer?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga BIG EAGLE - 16, 2 Maj 2017.

 1. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, se pari dua tu them se nuk di fare se qfar eshte nje freelancer, deshta te pytes nese dikush mundet te me tregoje me shembuj. pasi qe me kan ofruar nje djal i mixhes nje pune si freelancer, (te punoj nga Kosova per nje kompani Gjermane) Mirpo spo mundem me i ra ne fije se qfar pune eshte me freelancer, a eshte me kontrat apo si? kush mundet te me tregoj me shembuj te thjeshte, d.m.th qfar do te thote konkretisht Freelancer? Ju faliminderit.,.
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
  Roshi Jam pëlqen postimin.
 3. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Freelance do te thot pune qe e bene ne shtepi dhe pune qe ti ke deshire dhe i ke ne profesion.
  Po ashtu freelance e ka kuptimin edhe punen nga shtepia per ndonje kompani brenda apo jasht vendit,si kjo ne rastin tend,

  Shembull konkret i nje freelance eshte nje programmer ku kryen projekte te ndryshme dhe i shet,apo ndonje dizajner qe i shet punimet e tije nga shtepija.
   
 4. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese ka ktu asi qe punojn Freelance, kisha pas shume deshir me msu ma shume cilen faqe e perdormi me marr pune Freelance, q'fare pune kryni ju qe me na sugjeru edhe neve qe hala sjem marr me Freelancing a ja vlen per qat lami me punu me klinet te jashtit, pastaj pagesat a munt te bahen naper bankat tona (Kosove, Shqiperi) ?
   
 5. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  882
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  https://www.freelancer.com/
   
 6. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  FLM @H!TM3N. per sygjerimin, po nese ka mundesi naj tutorial me pak ma shume detaje, qyshe shkon procedura edhe sa eshte e realizueshme per Kosove, Shqiperi. :)
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Dhe upwork.com
  Shiko tek faqja cfare pagesash bejne. Zakonisht dergojne me pp ose payoneer qe mund ti posedosh ne Shqiperi/Kosove.

  Futu tek keto dhe direkt e kupton si funksionon :)
   
  oo1o pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...