1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje qka dmth kjo mbas skanimit?

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga BlackEagle, 26 Prill 2018.

 1. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  43
  Mbas skanimit te nje webi filmaon.com me nje antivirus online doli te jet e infektuar nuk e di me qfare qellimi dmth nuk po e di qfare malweri eshte?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  129
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mu me duket sikur me kan shell kontrolloj krejt filet
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  43
  duket te gjitha te njejta por kjo eshte attakt ndaj webit apo mund ta afektoj edhe kompjuterin tend ne ndonje menyre
   
 4. GameOver

  GameOver Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  129
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nese osht shell kjo munet me infektu vetem webin. Perderisa nuk e ki ti filen ne kompjuter, nese e ki filen e shellit shembull edhe ne pc atehere mundet edhe kompjuterin.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 5. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  73
  eshte encryptuar mundt te jep exploit nga userave ose ndoshta eshte shell dergoma krejt kodin plesee ta analizoj thank u
   
 6. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me siguri e ke mar nga ndonje ad ket kod.
   
 7. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  43
  E skenova perseri nuk mund ta gjej kodin me siguri faqja e ka pastruar(rregulluar)
  Flm te gjithve tema mund te mbyllet.
   
 8. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  73
  [​IMG]

  decrypted :

  [​IMG]

  popup's
  Code:
  https://adblockplus.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=49648
   
  BlackEagle dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...