1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Qfar mendimi keni per DigitalOcean

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga mrbajraktari1234, 11 Maj 2020.

 1. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje Grupi

  Desha te di nje mendim prej juve te gjithve se qfar mendimi keni per digitalocean cloud computing a ja vlen me investu ne te per nje projekt qe e kam qe ka deri 15k vizita ne ditë se kom pa shum review qe i ka tmira edhe osht host serioz dhe ka miliona klienta qe e perdorin nprojetet e tyne

  Faleminderit !
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shume kompani e mire, por nuk ti menaxhon kush serverat.
  Te sygjeroj te shkosh me cloudways dhe zgjidh serverat e digital ocean. Kta i menaxhojne serverat dhe e ke me te leht.
   
  Mr.Gh0$T dhe mrbajraktari1234 pëlqejnë postimin.
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,424
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Ndoshta jasht temes, por me intereson se si ke mendu "nuk ti menagjon kush serverat"?

  Me te miret AWS, Azure, Google Cloud, Digital Ocean. Me i miri eshte ai qe din ta perdoresh..!
   
  mrbajraktari1234 pëlqen postimin.
 4. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit shum per kete sygjerim e pash edhe cloudways kish ma shum features sa i perket managed digitalocean server , pash qe ka firewall , cdn e shum tjera
   
 5. mrbajraktari1234

  mrbajraktari1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit shum per te gjitha kam ndegjuar vetem mu dok qe digitalocean e ka dizajnin shum ma te thjesht ma e kuptushme
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk kane cpanel ose ndonje platforme per menazhimin e hostit dhe nje non-techie e ka shume te veshtire ti menaxhoje keto servera.
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje
  Nuk kane cpanel ose ndonje platforme per menazhimin
   
 8. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,424
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ather duhet te zgjedhur si psh: GoDaddy ose ndonje provider tjeter te te njejtit nivel dhe jo AWS, Azure... !!
   

Shpërndaje faqen

Loading...