1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[qa asht qekjo]

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga lumz, 18 Mars 2011.

 1. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,665
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  93
  javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6;
  y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200;
  DI=document.getElementsByTagName("img")
  ; DIL=DI.length; function A(){for(i=0;
  i-DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position=
  'absolute'; DIS.left=(Math.sin(R*x1+i*x2+x3)*
  x4+x5)+"px"; DIS.top=(Math.cos(R*y1+i*y2+y3)*y4+y5)
  +"px"}R++}setInterval('A()',5); void(0);
  copy kodin edhe qite ne URL
  te pelqen ?

  a mundet me dit qa asht qekjo njani admin i faqes probleme kompjuter ma qoj tha qite ne url nelt qa asht tregoni nese dini
   
 2. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hyni ne Google the pastaj shkoni Images ose Fotografi mandej kerkoni dicka psh: Waterfall
  Kur te dalin fotografit e ndrroni Url dhe e shkruani ket :
  Cito:
  javascript:R= 0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI= document.images ; DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i<DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=Math. sin(R*x1+ i*x2+x3)* x4+x5; DIS.top=Math. cos(R*y1+ i*y2+y3)* y4+y5}R++ }setInterval('A()',5); void(0);
   
 3. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  ska kurfar funksioni tek un !
   
 4. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ka por nese perdor Mozilla Firefox dhe rasisht NoScript AddOnn at'here ke veshtiresi, sepse ky java script eshte qe pothuajse 4 vite gati
   
 5. arditi11

  arditi11 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  454
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ka efetkt fillon ti sill fotografit e provova ne explorer 7(apo 6) cili eshte me i vjetri
   
 6. donkicho

  donkicho Anëtar i Njohur

  Postimet:
  538
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  36
  per qka osht kjo ?
   
 7. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Kodi qe ke paraqitur ti qenka per ti levizur FOTOT, nje gje e bukur per tu pare :p.
   

Shpërndaje faqen

Loading...