1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[pytje]Si me startu pc ma shpejt tek Welcome

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Halimi, 8 Prill 2011.

 1. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Qysh u kon deqysh permes regedit me bo ni ndryshim prej 400 ne 0 me bo qe mu lshu ma shpejt tek welcome !!!!
   
 2. Br3AcKeR-KS

  Br3AcKeR-KS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  886
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  48
  edhe mue me Duhet PLS :S
  Regards,
  Br3AcKeR-KS
   
 3. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Vetem sa per krahasim, a mundeni ju : "Si te zgjoheni nga gjumi ne mengjes , nga krevati pa veshur asgje dhe pa mbathur por automatikisht te filloni me vrapu???"

  ato gjera nuk rekomandohen

  PS: start-run-msconfig-OK-start up-dhe aty hiq disa programe te panevojshme startuese, dhe do keni ndryshim
   
 4. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  valdetshala se per qat krahasim po mndet nese flen i veshur dhe qohet nja 30min ma heret po rrin ne krevat dhe ben e esht duke fjetu pastaj mund edhe te vapron gjysem maratonen :D
  Problemi qendron se ja kom bo format ni laptop e po vonohet shum tek WELCOME ma heret u lshojke ma shpejt po ppopritoj me bo format edhe ni her e per ata pastaj punon mir shum....
   
 5. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ani Halim atehere ta kam vene ne dispozicionkete metoden me start up te programeve sepse sigurt i ke shume, keshtu hiqjau tikun te gjithave perveq disa qe ti i sheh te arsyeshme si antivirusit per shembull. Pra shko me metoden e msconfig qe kam cekur me lartesepse modifikimin e Regjistrit te Windows-it nuk i keshilloj askujt.
   
 6. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po e di at meton po u kon ne regedit edhe em ka bomir shum
   
 7. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Start>Run>Regedit> Dhe Vazhdo OK


  HKEY_CURRENT_USER>Control Panel>Desktop
  Në Anen e Djathtë Të Dritarës " MenuShowDelay " kliko dy here mbi ë dhe ne dritaren tjeter qe hapet
  ndrysho vleren(default është 400 ) në 0 ..!
   
 8. etnosimi

  etnosimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  120
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  @Z1m1Z

  Flm shummmm
   
 9. Br3AcKeR-KS

  Br3AcKeR-KS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  886
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  48
  @Z1m1z

  FLM Shummmee :D
   
 10. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk ka gja, me vje mir qe ju ka hy ne pun..! ;)
   
 11. Halimi

  Halimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  411
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Flm Z1m1Z tema mund te mbyullet...
   

Shpërndaje faqen

Loading...