1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje pytje po mbllokon llaptopi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 24 Nëntor 2013.

1. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    pershendetje antar t'nderuar kam nje pytje per ju ?

e kam nje laptop Acer aspire 1680 deri me tani me ka funksionuar mir po keto dit nisen me mu shfaq do probleme do bllokime do blue screen mu shfaqshin dhe e formatizova po tash edhe pas formatizimit po kam problem kshtu naj error a najsen spo ka vetem shum kadal po funksionon psh e klikoj google chrome tek mas 1 minuti reagon dhe e hap ashtu edhe rrjeti mbjen shpesh mi diskonektohet wifi ma qet X konektohet hi ndonje faqe deri sa te hap vonon e keshtu filma ose diqka me kqyr shkon si tu u blloku spo di ku munet me kon problemi a deri me tani njejtat sene qysh i perdori zakonisht mka funksionu mir

2. FitimKurteshi

FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,228
    Pëlqimet:
    183
    Pikë nga trofetë:
    183
    - ke probleme me formatizim e ke pas cd e keqe provo me naj cd tjeter formatizo e kqyre a ke probleme

3. leotrim77

leotrim77 Anëtar i Njohur

Postimet:
    928
    Pëlqimet:
    111
    Pikë nga trofetë:
    63
    tregona performancat e pc krejt edhe qfaar antivirusi ki instalu pasi qe e ki formatizu pc ...

4. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Procesori 1.5 Ghz Ram : 1 GB HDD : 40 GB
    avira free qito i kom pas gjith mir mka bo

sa i perket formatizimit sbesoj qe o problemi se edhe pa e formatizu nisi me mi bo problemet po thash pas formatizimit zgjedhet po jo ps ne hapjen e ikonave ne desktop punon normal po naj faqe ose naj program dej t'starton shum vonohet

5. leotrim77

leotrim77 Anëtar i Njohur

Postimet:
    928
    Pëlqimet:
    111
    Pikë nga trofetë:
    63
    ani vlla mos mendo qe e ki tfort pc as mesatar nuk e ki me t'punu si duhet , procesori 1.5 GHZ as i3 se besoi qe e ki

t'them edhe diqka se merrem shum me formate shumica qe e kan formatizu te une para 1 viti kan punu shum mir , tash kur i formatizoi gjitha pc qe jan nder 1 gb ram dhe nder 2 ghz me tipe tvjeter psh pentium 4 , kan problem n'shfeltim ne browser , sidomos me google chrome , nuk e di qka o ka ndodh ama teper problem kan shum ngadal sikur qe the edhe ti , e vetmje zgjidhje apo si sygjerim nga une
    shkon Advanced - Settings edhe shfaqet kjo foto nese mendon per qka po t'flas klikon CUSTOM

ja ben uncheck gjithave vetem tfundit edhe tparafundit e len check APPLY edhe OK
    e dyta instalo nje antivirus t'vjeter dhe shum tleht si psh une e kom avast 4.8 o seri shum e vjeter ama mjaft funksional , tek browser instalo Mozzila Firefox vonon deri sa t'starton ama kur statrton punon shum ma mir sikur se chrome ne kso pc qe po folim , provo njhere dhe jepna nje pergjigje

6. Tanni

Tanni Anëtar i Njohur

Postimet:
    811
    Pëlqimet:
    103
    Pikë nga trofetë:
    73
    A e ki provu me ja pastru coolerin edhe mi vendos mast procesorit.Se zakonisht laptopat nxehen shum edhe mos mu ftof procesori sa duhet ateher normal qe punon kadal.

Shpërndaje faqen

Loading...