1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje pytje po mbllokon llaptopi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 24 Nëntor 2013.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  pershendetje antar t'nderuar kam nje pytje per ju ?

  e kam nje laptop Acer aspire 1680 deri me tani me ka funksionuar mir po keto dit nisen me mu shfaq do probleme do bllokime do blue screen mu shfaqshin dhe e formatizova po tash edhe pas formatizimit po kam problem kshtu naj error a najsen spo ka vetem shum kadal po funksionon psh e klikoj google chrome tek mas 1 minuti reagon dhe e hap ashtu edhe rrjeti mbjen shpesh mi diskonektohet wifi ma qet X konektohet hi ndonje faqe deri sa te hap vonon e keshtu filma ose diqka me kqyr shkon si tu u blloku spo di ku munet me kon problemi a deri me tani njejtat sene qysh i perdori zakonisht mka funksionu mir
   
 2. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,228
  Pëlqimet:
  183
  Pikë nga trofetë:
  183
  - ke probleme me formatizim e ke pas cd e keqe provo me naj cd tjeter formatizo e kqyre a ke probleme
   
 3. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  tregona performancat e pc krejt edhe qfaar antivirusi ki instalu pasi qe e ki formatizu pc ...
   
 4. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Procesori 1.5 Ghz Ram : 1 GB HDD : 40 GB
  avira free qito i kom pas gjith mir mka bo

  sa i perket formatizimit sbesoj qe o problemi se edhe pa e formatizu nisi me mi bo problemet po thash pas formatizimit zgjedhet po jo ps ne hapjen e ikonave ne desktop punon normal po naj faqe ose naj program dej t'starton shum vonohet
   
 5. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  ani vlla mos mendo qe e ki tfort pc as mesatar nuk e ki me t'punu si duhet , procesori 1.5 GHZ as i3 se besoi qe e ki

  t'them edhe diqka se merrem shum me formate shumica qe e kan formatizu te une para 1 viti kan punu shum mir , tash kur i formatizoi gjitha pc qe jan nder 1 gb ram dhe nder 2 ghz me tipe tvjeter psh pentium 4 , kan problem n'shfeltim ne browser , sidomos me google chrome , nuk e di qka o ka ndodh ama teper problem kan shum ngadal sikur qe the edhe ti , e vetmje zgjidhje apo si sygjerim nga une
  shkon Advanced - Settings edhe shfaqet kjo foto nese mendon per qka po t'flas klikon CUSTOM

  [​IMG]

  ja ben uncheck gjithave vetem tfundit edhe tparafundit e len check APPLY edhe OK
  e dyta instalo nje antivirus t'vjeter dhe shum tleht si psh une e kom avast 4.8 o seri shum e vjeter ama mjaft funksional , tek browser instalo Mozzila Firefox vonon deri sa t'starton ama kur statrton punon shum ma mir sikur se chrome ne kso pc qe po folim , provo njhere dhe jepna nje pergjigje
   
 6. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  A e ki provu me ja pastru coolerin edhe mi vendos mast procesorit.Se zakonisht laptopat nxehen shum edhe mos mu ftof procesori sa duhet ateher normal qe punon kadal.
   

Shpërndaje faqen

Loading...