1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Pytje per youtube

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga burimdkr, 25 Shkurt 2020.

 1. burimdkr

  burimdkr Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Prsh
  Desha me pyt se si mundem me lidh nje channel ne yt me adsense se skam shum njohuri ne yt perveq video gaming qe bej dhe marr goxha shum views per gjdo video afer 50k 60k nvaret nga video.
  Nje ashtu desha me dit a ja vlen me u marr me kte me po aq klikime sa marr ke videot qe bej ...
  Subs nuk kam shum afer 500 .
  Respekte
   
 2. Best Answer:
  Post #4 by Poshnjari, 25 Shkurt 2020
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  990
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pershendetje

  Me sa un kam informata te duhen diku rreth 1000or shikime dhe 1k subs qe te aprovohesh per Monetize program. [Nese jam gabim me korigjoni]
  Dhe normal se ka vlere mos me pas vlere askush nuk ish marr me at sport i nderum.
  Qdo te mire
   
 4. burimdkr

  burimdkr Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  1000 or shikime ?? Spo e kuptoj
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Best Answer
  Per tu pranuar ne programin e youtube per te fituar para, duhet te kesh minimumi 1000 subescribe dhe 4 mije ore shikime 365 ditet e fundit. Fitimi nuk eshte bazë. Mund te fitosh nga 1 cent ne muaj deri ne mijra euro a dollare.Dhe nuk duhet te kesh video per femije.
   
  arditiii pëlqen postimin.
 6. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Dakort per gjithcka por kjo pjesa e femijeve, dhe me kto merr leke por vetem se ke disa kufizime
   
 7. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Jo nuk merr e kan ndal monetize per kids vllaqko .
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,325
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sipas rregullave te reja qe ka vendosur youtube nuk merr. Tani nese perdore ndonje truk eshte gje tjeter.
   
 9. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetje jam ne pritje per tu ber monetize on se i kam plotesu te 3 etapat, shpresa nuk kam po pres njeher dhe me erdhi ky sms nga YT :

  Your channel History Today, has passed the 1,000 subscribers and 4,000 public watch hours (in the last 12 months) requirement of the YouTube Partner Program.

  Your channel is not monetizing yet. Go to the Monetization section of YouTube Studio to check next steps. If you've already accepted terms and set up AdSense, then no further action is needed.

  Thanks,

  The YouTube team.
  pytja esht a te vazhdoj te pres 1 jav kam qe kam kap 1k sub dhe 4k or shikime.
  flm
   
 10. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Your application to the YouTube Partner Program was not accepted
  Unfortunately, we found that your channel does not follow the YouTube monetization policies so we cannot approve your application at this time. Please review our feedback below and make changes.
  What should you do next?
  1. Review feedback
  In our review, we found content on your channel that is not in line with the following guidelines. To monetize, your channel must comply with all YouTube monetization policies. Please review your channel and make changes. Changes can include editing or deleting videos and updating video metadata.
  Repetitious content
  Repetitious content refers to content that appears mass-produced in order to increase views without adding significant educational or other value. Learn more
  2. Make changes to your channel and reapply after Apr 4, 2020
  If you maintain subscriber and public watch hour eligibility, you can re-apply starting from Apr 4, 2020.
  1,030 subscribers
  1,000 needed
  11,339 public watch hours
  4,000 needed

  A JA VLEN ME U MAR ME ME KTE ?
   
 11. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Kam thene une qe badihava beni kushtet sjon tu pranu permbajte jan tu luj ... yt shkur e shqip
   
 12. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  a mundet te me pranoj YT nqs bej ate qe thot.apo sja vlen me?
   
 13. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  149
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo prap sepse nuk humb asgje, kuptohet nese e din qe nuk i ke thy rregullat... Para 2 jave ke pas 500sub dmth per 2 jave ke be 1k po shihet qe ke rritje te madhe nese ki fat mu pranu mund te fitosh sadopak me mire si hiq
   
 14. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  110sub rritje per 1 jav.kam gati 1 vit se ke kam prek po ka filluar te rritet kto kohet e fundit sedi pse. sipak ksaj thot te boj ndryshime por zdi cfar te ndeyshoj se sma ka specifiku cfar ndeyshimi te boj.them ndoshta kjo esht nje metod nha YT qe te mos pranoj channelin dhe me ka dhen 1 muaj koh prandaj pyta
   

Shpërndaje faqen

Loading...