1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Pytje per youtube

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga burimdkr, 25 Shkurt 2020.

1. burimdkr

burimdkr Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Prsh
    Desha me pyt se si mundem me lidh nje channel ne yt me adsense se skam shum njohuri ne yt perveq video gaming qe bej dhe marr goxha shum views per gjdo video afer 50k 60k nvaret nga video.
    Nje ashtu desha me dit a ja vlen me u marr me kte me po aq klikime sa marr ke videot qe bej ...
    Subs nuk kam shum afer 500 .
    Respekte

2. Best Answer:
    Post #4 by Poshnjari, 25 Shkurt 2020
  3. DardanDaci

DardanDaci Anëtar i Njohur

Postimet:
    990
    Pëlqimet:
    690
    Pikë nga trofetë:
    173
    Pershendetje

Me sa un kam informata te duhen diku rreth 1000or shikime dhe 1k subs qe te aprovohesh per Monetize program. [Nese jam gabim me korigjoni]
    Dhe normal se ka vlere mos me pas vlere askush nuk ish marr me at sport i nderum.
    Qdo te mire

4. burimdkr

burimdkr Anëtar

Postimet:
    3
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    1000 or shikime ?? Spo e kuptoj

5. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,325
    Pëlqimet:
    783
    Pikë nga trofetë:
    343
    Best Answer
    Per tu pranuar ne programin e youtube per te fituar para, duhet te kesh minimumi 1000 subescribe dhe 4 mije ore shikime 365 ditet e fundit. Fitimi nuk eshte bazë. Mund te fitosh nga 1 cent ne muaj deri ne mijra euro a dollare.Dhe nuk duhet te kesh video per femije.

arditiii pëlqen postimin.
  6. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    683
    Pëlqimet:
    241
    Pikë nga trofetë:
    73
    Dakort per gjithcka por kjo pjesa e femijeve, dhe me kto merr leke por vetem se ke disa kufizime

7. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,063
    Pëlqimet:
    260
    Pikë nga trofetë:
    163
    Jo nuk merr e kan ndal monetize per kids vllaqko .

Poshnjari pëlqen postimin.
  8. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,325
    Pëlqimet:
    783
    Pikë nga trofetë:
    343
    Sipas rregullave te reja qe ka vendosur youtube nuk merr. Tani nese perdore ndonje truk eshte gje tjeter.

9. Aldi1234

Aldi1234 Anëtar Fillestar

Postimet:
    73
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    pershendetje jam ne pritje per tu ber monetize on se i kam plotesu te 3 etapat, shpresa nuk kam po pres njeher dhe me erdhi ky sms nga YT :

Your channel History Today, has passed the 1,000 subscribers and 4,000 public watch hours (in the last 12 months) requirement of the YouTube Partner Program.

Your channel is not monetizing yet. Go to the Monetization section of YouTube Studio to check next steps. If you've already accepted terms and set up AdSense, then no further action is needed.

Thanks,

The YouTube team.
    pytja esht a te vazhdoj te pres 1 jav kam qe kam kap 1k sub dhe 4k or shikime.
    flm

10. Aldi1234

Postimet:
    73
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Your application to the YouTube Partner Program was not accepted
    Unfortunately, we found that your channel does not follow the YouTube monetization policies so we cannot approve your application at this time. Please review our feedback below and make changes.
    What should you do next?
    1. Review feedback
    In our review, we found content on your channel that is not in line with the following guidelines. To monetize, your channel must comply with all YouTube monetization policies. Please review your channel and make changes. Changes can include editing or deleting videos and updating video metadata.
    Repetitious content
    Repetitious content refers to content that appears mass-produced in order to increase views without adding significant educational or other value. Learn more
    2. Make changes to your channel and reapply after Apr 4, 2020
    If you maintain subscriber and public watch hour eligibility, you can re-apply starting from Apr 4, 2020.
    1,030 subscribers
    1,000 needed
    11,339 public watch hours
    4,000 needed

A JA VLEN ME U MAR ME ME KTE ?

11. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,063
    Pëlqimet:
    260
    Pikë nga trofetë:
    163
    Kam thene une qe badihava beni kushtet sjon tu pranu permbajte jan tu luj ... yt shkur e shqip

12. Aldi1234

Postimet:
    73
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    a mundet te me pranoj YT nqs bej ate qe thot.apo sja vlen me?

13. tonkeri

tonkeri Anëtar Aktiv

Postimet:
    149
    Pëlqimet:
    26
    Pikë nga trofetë:
    38
    Provo prap sepse nuk humb asgje, kuptohet nese e din qe nuk i ke thy rregullat... Para 2 jave ke pas 500sub dmth per 2 jave ke be 1k po shihet qe ke rritje te madhe nese ki fat mu pranu mund te fitosh sadopak me mire si hiq

14. Aldi1234

Postimet:
    73
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    110sub rritje per 1 jav.kam gati 1 vit se ke kam prek po ka filluar te rritet kto kohet e fundit sedi pse. sipak ksaj thot te boj ndryshime por zdi cfar te ndeyshoj se sma ka specifiku cfar ndeyshimi te boj.them ndoshta kjo esht nje metod nha YT qe te mos pranoj channelin dhe me ka dhen 1 muaj koh prandaj pyta

Shpërndaje faqen

Loading...