1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pytje] per Server Counter Strike

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga ReY, 6 Prill 2010.

 1. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje desha ta bej nje pytje se a mund te krijoj nje server ne pc-n tim nepermejt kesaj :
  [​IMG]

  Ky mendoj se esht vetem per ata qe e kan me IPKO.

  Nese po a ka mundesi mem tregu se si ?!
   
 2. Wulns~

  Wulns~ Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Derisa internet provideri jot eshte ipko ti nuk perdor nje real Ip sic e perdorin VPS-at (shembull)

  Ne rast se don te blesh nje real IP ateher telefono Ipkon dhe duhet te paguash rreth 50 n vit, pastaj mund te startosh serverat e tu te CS-s :)

  Peace Wulns~
   
 3. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une sod e ndreqa po mu nal Rryma e nuk po me ban ma :( se di pse :$
   
 4. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Nuk te ben, sepse nuk ke IP Statike, sikur qe ceku Wulns~, pra pas ristartimit te PC-s, te eshte nderruar IP-jam dhe per kete nuk punon serveri, dhe duhet t'a besh ashtu, vetem nga fillimi, pas cdo ristartimi.

  Nese deshiron IP Statike, kontakto internet provajderin tuaj, dhe pyeti per to, perndryshe mund te perdoresh dhe VPS.
  Gjith te mirat
   
 5. Armend!

  Armend! Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  1.mund te perdoresh No-Ip.com ,
  vepro keshtu:
  p/s kjo me lart nuk eshte e shkruar nga une


  2.Gjithashtu Duhet te kesh te instaluar world wide web ne pc per te instaluar vepro keshtu :
  Shkoni ne Start -> kliko Control Panel -> pastaj Add/Remove Programs -> ne fund Add/Remove Windows Components.
  Pastaj shkoni ku shkruan "Internet Information Services" dhe klikoni "details" dhe zgjedhni "world wide web service" dhe kliko OK dhe prit te instalohet (duhet te keni cd-ne e Windows XP Professional te vendosur ne cd-room)
  3. Tani mund te krijosh server per counter strike
  4. Klm ne ITshqip
   
 6. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Vetem nje gje kam thirrur shum here ne ipko per me ble IP reale por sme kan leshuar , vetem nese ki biznes , internet caffe , bastor etj
   
 7. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  e kom provu edhe ne VPS a thu pse !!!!
   
 8. Armend!

  Armend! Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  tregohu me i qart, ç`far ke provuar ne vps ?
   
 9. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ne VPS e ki provuar por pik se pari a ke krijuar Server me Cs creator ?
   
 10. Nofka

  Nofka Anëtar Aktiv

  Postimet:
  382
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  @ ARmend ne VPs ka provu me qel sever te Cs REY
   
 11. Armend!

  Armend! Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ne rregull, por ky le te tregon a osht ka i bon serveri, a ka naj problem, nese po i ndihmojm.
  klm ne ITshqip
   
 12. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  Nese e ki ipko ky server bon vetem per ata qe e kan ipko
  shko propteines te ikona e HLDS
  Traget : e shenon ket "C:\Program Files\Valve\hlds.exe" -nomaster -game cstrike -insecure log on +ip (ip i merr klikon te ikoona ipkos posht Details )
  Screen shoot : ( kto ip qe jon me te kuqe )
  [​IMG]
  edhe besoj qe ka met bo (Vetem per ipko)
  edhe kur tja bon rrjetin disscoonnect connect ndrrohen ip !
   
 13. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18

  E kom instalu counter strike edhe e kom ba qashtu si ne foto po apet nuk me ka ba :(
   
 14. Armend!

  Armend! Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  trego ç`far nuk te ka bo?
  nese nuk mund te konektohen lojtaret ne serverin tuaj at`her kjo eshte zgjidhja te kom tregu edhe ne postin me lart:

  Shkoni ne Start -> kliko Control Panel -> pastaj Add/Remove Programs -> ne fund Add/Remove Windows Components.
  Pastaj shkoni ku shkruan "Internet Information Services" dhe klikoni "details" dhe zgjedhni "world wide web service" dhe kliko OK dhe prit te instalohet (duhet te keni cd-ne e Windows XP Professional te vendosur ne cd-room)
   
 15. m2m

  m2m Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Bro per qka muj met ndihmu connctact [email protected] rreth cs server edhe vps

  OpteushaGame 80.80.175.110:27015 publik server

  Se shpejti edhe GTAserveR 80.80.175.110:7777 ne perfundim eshte !!!!!
   
 16. Armend!

  Armend! Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a ka mundesi me dit qe sa e perdor ket nick "m2m"
   
 17. andi_jom

  andi_jom Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  I lexova tgjitha komentet...a mundesh me KUJTESA me bo qashtu...nese nuk e RISTARTON kompjuterin kurr...qato IP mbesin te njejta edhe serveri duhet met punu apo???
   
 18. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  698
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po neqoftese nuk e ndal PC-n normal qe jesin qato ip :D
  Sa per Kujtesa mundeni me ble IP Statike 5 Euro/Viti
  Ndersa Ipko nuk lejon IP Statik as me para...Vetem nese ke Bisnes siq e ceki GjencChe
  Maspari ReY koke shum i pakjart as pyetjet spo din me i bo...
  Kallxo maspari a don me pas Serverin Public me mujt me lujt CS ne server tonin kreit Bota a don veq me lujt me shokt e tu qe e kan rrjetin me Ipkos ose me Kujtesen pra me te njejtin si rrjetin tend ?.
   
 19. andi_jom

  andi_jom Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  FLM SHUME DONCHE-x po dufka me shku mi ble IP-statike mejher:D:D:D
   
 20. andi_jom

  andi_jom Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  DONCHE kom vet per IP statike...mthan jo nuk kemi...:S:S:S:S shume po kom qef me bo ni server:mad::mad:
   

Shpërndaje faqen

Loading...