1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pytje] N'lidhje me usb dhe dvd

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga AstronauT, 25 Janar 2013.

 1. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  e kam ni dvd me usb edhe pi qes filmin pe du mi pa spe ma qet qysh muna a duna mi convertu film a qka plzz se ka mundsi mem karxu
   
 2. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mir kqyre Dvd-n i she se cilat formate i lexon me siguri i lexon divx (avi) mpeg4 etj nese e lezon qet formatin divx ky asht ma i mir sepse e konverton ma let po edhe kto tjerat nuk ka problem veq kallzomi formatet pastaj ta dergoj ni program ne pm edhe i konverton ne at format videot qe dush me i kqyr i fut ne usb edhe ti qel perveti per filma qishtu ja baj.
   
 3. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  me doket se kta e lexon divx (avi)
   
 4. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Veq TREGOM (dhe jo karxom) ti se qfare ja bon convertin a me qfar progii

  Edituar nga Sg1.
   
 5. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  shiko ne pm
   
 6. gazi1111

  gazi1111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  nese USB mbi 8 GB sban se lexon dvd ndoshta edhe me pak ama 8 sban , formatizoje usb konvertoje qata ne divx nese i lexon dvd dvix qare ska pa ba klm
   
 7. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  ban ban edhe 8 gb edhe 16 gb po varet ty sta ka njoft dvd-ja pale per qfar arsye.
   
 8. gazi1111

  gazi1111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  un e kom provu 8 gb nuk e njeh e kam marr usb 2 gb e ka njoft
   
 9. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  aha varet prej dvd-s de mu krejt mi nje :D
  neise mos ta bajm chat ktu
   
 10. gazi1111

  gazi1111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  hehehe akej ;)
   
 11. X-PERSONI

  X-PERSONI Anëtar

  Postimet:
  42
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Jan Disa USB nga 8Gb dhe 16Gb qe kam pasur rast qe nuk e kan njohur ne 3D time por e kam ber format se pari me File Sistem : Fat32 dhe Allocation unit size : Default ,Volume lable pa emer vendose tani videon por nese ke problem mund te kesh vetem ne formatin e videos Konvertoje ne MP4 ose DivX dhe besoj qe ky problem do te menjanohet.
   

Shpërndaje faqen

Loading...