1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pytje]How to upload CsServer in FTP Server..

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga MrShyt, 19 Gusht 2011.

 1. MrShyt

  MrShyt Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a ki pas mundsi dikush mem treguu se si me kisha mujt me upload CS Serverin n FTP Server but stay HLDS all time active :O

  Aka naj variannt qe bon hlds me funksionu gjith her

  ose

  2 Naj variantt qe muj ja boj REMOTE FTP beacuse can open hlds:O
   
 2. dDurimM

  dDurimM Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  edhe me dit najkush ktu nuk te kallxoj se i rujn senet

  po hajde naj ndihm se ne 2012 ka me bu termeti :p

  nese ka tutorial jam vazhdimisht ne mbi kqyrje te temes se edhe mu um vyn 1 tuto e till
   
 3. MrShyt

  MrShyt Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Adin qam kish vyjtt weq ni ndihm e vogel shum, kom provu me amx mod x 1.8.1 full installer i kom jap t dhonat per uploadim(ftpUSER,PASS..)but kur ka ardh tek fundi skom dit ku me seletu filet per uploadim...:S
  (se atu shkrun, masi qet connctohet wett ta qet mu selectu:S kom provo shum menyra po hala sjom ra nta:S)

  Tjetra osht Uploadimin unn e boj wett por me siguri osht naj PHP qe me startu serverin.

  Skan punn t madhe qe me na kallxu:S...

  Kush mirret me PHP HTML na kishin qitt n rrug.
   
 4. dDurimM

  dDurimM Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  po po veq nese ka naj dashamir qe na ndihmon se njerz qe i rujn senet ata zvyn
   
 5. *Nicky*

  *Nicky* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Un ma heret e kom pas 1 cs server ndor , me than 2-3 or :) dhe ishte kon me FTP po sa e pash serveri funksionojke po HLDS nuk ishte e hapur.

  Ideja ime do te ishte keshtu :
  1. Me se pari filet e Counter Strike i marim dhe i fusim ne FTP.
  2. Pastaj shkarkon AMX Mode X dhe gjat istalimit ajo kerkon se ku don ta fusesh ate.
  Dhe e zgjidhni FTP e jep ne ftp Hostname Username dhe Password. Dhe do ta fusni dihet ne csstrike.
  3.Me ne fund do te hyni tek cpaneli ku e keni bler hosti do ta mirni IP e hostit dhe ndoshta d ote funksionoj.
  Kjo mund te funksionoj por un personal se kom provu se skom pas koh.

  Nese ju funksionon +REP me :)
   
 6. MrShyt

  MrShyt Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Edhe nese funksionon kjo qysh muna me gjajt prot`in e ipve sepse sma merr menja qe funksion me 21?Se sun pe provoj me upload se 10kb/s:S
   
 7. Donche-x

  Donche-x Anëtar i Njohur

  Postimet:
  698
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Oh kjo osht permes Rootit.
  nRoot instalohet Serveri tani nese don me ngarku file prap nRoot mundesh me u kyq edhe permes FTP
   
 8. MrShyt

  MrShyt Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Aktivizimi i hlds osht n pytjee ip me an t pingut ne cmd e gjen portin 27021 veq aktivizimii i hldsss
   

Shpërndaje faqen

Loading...