1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Python Ndihme Webdriver

Tema tek 'Programim' e hapur nga Marian, 10 Shtator 2019.

 1. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kam nje script dhe nga ne njerin file qe quhet main.py dua qe kur te vendos nje input ta marri file nr 2 qe eshte hap.py
  Pershembull:
  Te main.py kam kete: date = input ("Vendos Daten: ")
  Kurse te hap.py kam kete: b.find_element_by_xpath("//select[@name='season_id']/option[option[text()='xxxxx']").click()


  Dhe dua qe kur te vendos nje input te date ta marri te zona qe e kam shenuar me xxxxxx
  Si mund ta bej?
   
  Last edited: 10 Shtator 2019
 2. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ju lutem kush mund te me ndihmoje me nje kod ne python
   
 3. Mario_33

  Mario_33 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ke zgjidur problemin qe permendur me siper?
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  941
  Pëlqimet:
  650
  Pikë nga trofetë:
  173
  Metoda input() mund te merr vetem tekst nga terminali dhe duhet ta gjesh nje menyre qe ate tekst ta kthesh ne datë.

  Un po ti jap 2 menyra


  Code:
  year = int(input('Enter a year'))
  month = int(input('Enter a month'))
  day = int(input('Enter a day'))
  date1 = datetime.date(year, month, day)
  ose

  Code:
  date_entry = input('Enter a date in YYYY-MM-DD format')
  year, month, day = map(int, date_entry.split('-'))
  date1 = datetime.date(year, month, day)
  Qdo te mire
   
  Adi-GL dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 5. tiranachat.live

  tiranachat.live Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3

Shpërndaje faqen

Loading...