1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetjet e shpeshta rreth Google AdSenses

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Blerim R., 20 Qershor 2013.

 1. Si Te

  Si Te Anëtar Aktiv

  Postimet:
  163
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  18
  blerim a ban edhe me pro credit a veq me raiffeisen ?
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ne Kosove nuk ben me asnjeren.
   
 3. UXA

  UXA Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Ni shok i jemi e ka hap 1 gjirollogari ne raiffeisen ne shqiperi edhe ka ebanking. Qysh munet mi i tranferu prej raiffeisen (AL) ne raiffeisen (KS)?

  Ky shoku thot qe nuk po i vjen 1 sms prej raiffeisen (AL) ne telefon te vet per me konfirmu transferin.
  Ju kisha lut te gjithe juve qe keni hap gjirollogari ne shqiperi me m'tregu se qysh e boni transferin e parave ne kosove.

  Ju falenderoj paraprakisht!

  Uxa
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Per kete pytje duhet me u drejtu ne Raiffeisen (ne dy bankat KS dhe AL)
   
 5. UXA

  UXA Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ju flm!

  !

  Uxa
   
  Last edited: 9 Gusht 2015
 6. Ardit meta

  Ardit meta Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A mund tme ndimoah kam hap ni google adsense me altervista po me kerko ni kod ne fillim te faqes te adsenses lexo place the ad code
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Your account is upgraded to the new AdSense payments platform

  Dear Publisher,

  Your AdSense account was recently upgraded to the new AdSense payments platform. As part of this change, we will be shutting down the old payments platform completely.

  As of June 30, 2015, your payments data prior to your upgrade date will no longer be available.

  We recommend that you download your data and save a copy in case you need it in the future, e.g., for tax purposes. To download your old payments data, please follow the steps listed in the AdSense Help Center.

  We apologize for any inconvenience and thank you for your understanding.

  Regards,
  The Google AdSense Team
   
 8. Vinni

  Vinni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sa vonon cheku qe te vije ne shqiperi ??
   
 9. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje.
  Kam dhe une nje pyetje.
  Ne momentin e plotesimit te te dhenave vendosa numrin postal gabim.Ka mundesi qe kjo te ndryshohet???
  Llogaria ime akoma nuk eshte pranuar.
  Faleminderit.
   
 10. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me vjen shum keq qe nuk i jam pergjigjur pyetjeve te tjera, por pasi qe qenkan te vjetra (te bera para disa muajve) atehere po i pergjigjem vetem ksaj te fundit.

  @uniku po, mundesh me ja ndryshu por pasi te pranohesh.

  Si behet kjo?

  • Kliko ne View Payments (gjendet ne anen e djatht lart ne faqen kryesore te AdSenses)
  • Me pas ne anen e majt e ki Payee Profile
  • Me pas kliko Edit (ky opcion gjindet ne anen e majt lart)
  • Ndrroj te dhenat dhe kliko Save
   
 11. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ok.shume faleminderit.
   
 12. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,377
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
 13. Rinor

  Rinor Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Blerim a paraqet problem per google nese e boj webin tem si psh filma24 qe nuk te hapet video nese e ki Adblock on
   
 14. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  @RiXHAA sinqerisht te kerkoj falje tash por me paska ik tema dhe nuk e kom pa pytjen tende.
  @Rinor nuk paraqet problem nese perdor Anti Adblocker, mirpo paraqet problem nese reklamat i vendos ne ndonje web qe permban gjera ilegale (ne rastin tend filma)
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 15. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,377
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Nuk prish pun bro sepse tu e ndjek forumin kom arrit suksese te medha ne jet edhe teknologji :p
   
 16. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  pershendetje, kam nje pyetje pasi nuk mirrna shum me Google Ads dhe me duhet ndima e juaj.
  Une kam nje channel ne YouTube dhe e kam monetize mirpo e kam te lidhur me llogari te nje shoku pasi aj e ka hap ate llogari ne Gjermani dhe tash aj mundet edhe ne Kosov me ate kartel te nxjerr parat, mos me zgjat shum...
  Une i kam fitur diku rreth 50$ po tash kur i kam kerku qe mi nxerr ai po mxer probleme jo duhet ende me mbledh pa i bo 70 nuk ben e kshtu vetem e gjen nje arsye te kota.
  Pyetja ime eshte se a mundem qe ta ndryshoj llogarin mos me pas te lidhur me me ate edhe parat qe jon a i mbesin ati apo jo, besoj se isha i kjarte.
   
 17. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shuma minimale per terheqje nga AdSense eshte 70 EUR, ose 100 USD.
  Menyren e pageses mund ta ndryshosh, mirpo me ndryshu komplet adresen shembull nga Gjermania ne Kosove eshte rrezik me u perjashtu nga adsense (apo me duket se nuk e ki mundesin hiq me ndrru shtetin)
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 18. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Jo pyetja ishte se une tash du me ndryshu llogarin sdua me pas mo tlidhne me ads te ati personit mirpo dua te lidhem me nje kompani me serioze p.sh avd, ose onair music sepse chaneli osht diqka serioz edhe videot jan krejt nga une dmth qdo gje brenda videove osht e realizuar nga une mirpo qato pare a i mbesin ati personit ne fjal apo i transferohen direk kompanis qe e lidhi kontraten,
  P.s jo qe eshte aq shum e madhe mirpo nuk kam deshir qe tja lo ati hiq ato para.

  Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
   
 19. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Parat mbesin ne ate llogari ne AdSense, nuk do te transferohen.
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 20. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Aha, keq pra hahaha, gjithsesi faleminderit nga ti !

  Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
   

Shpërndaje faqen

Loading...