1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetjet e shpeshta rreth Google AdSenses

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Blerim R., 20 Qershor 2013.

 1. bashkimi92

  bashkimi92 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  748
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  38
  mann tregona ndonje web.
  qe o me pagavievs .
  amoo qe oo e vertett .
   
 2. minitar

  minitar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  287
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume mund te jete me e madhe se 3 euro per klikim
   
 3. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Bashkim qeta e gjeta si shpejt shikoje kqyr ne google per best CPI ( Cost per impressions) se nuk po kam koh me lyp per ma shum
  Code:
  http://www.earningguys.com/advertisement/15-best-cost-per-impression-cpm-ads-networks/
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Se di a mundem me pyt ketu per Youtube Adsense.Une e kom lidh accountin tim mirpo nuk e di se ku duhet te shikoj sa mund te jet shuma e mbledhur deri tani
   
 5. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
 6. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Shoq ky postim aspak nuk po te ndihmojka.Sa e di une ma heret YT ka qene ndryshe totalisht :D.Nejse kerkova edhe gjeta vet.Flm per mundin :D
   
 7. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po normal qe nuk te ndihmon kur nuk i din gjerat elementare te adsensit
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 8. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Per mu mundu me i ndihmu dikujt e me ja tesh ma mir mos i ndihmo.Masi sdite me gjet as ti diqka aktuale ateher mos u hap fort.Le me qekaq
   
 9. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Qysh pe din ti qka osht aktuale dhe qka jo-aktuale kur ki bo pytje ?
   
 10. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pe di se qat tem qe e postove ti per mem ndihmu as video nuk bon e as webi qe osht i cekum aty.Edhe tjetra qe e gjeta ntjeter form e jo sikur spjegohet aty
   
  ditiendrit pëlqen postimin.
 11. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Siq ju kam thene pyetjet do te vazhdojn te shtohen kohe pas kohe

  Reklamat ne Blogger me shfaqen ndersa ne tjere weba jo? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Nese reklamat e tua shfaqen ne Blogger dhe nuk shfaqen ne tjera faqe qe i keni psh me .com, .net, etj atehere problemi eshte sepse llogaria juaj e AdSense-s eshte Hosted Account dhe jo Fully Approved.

  A fitoj nga "pageviews"? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Shpesh here po e shoh edhe nje pyetje se a fitoj nga vizitat ne web apo vetem nga klikimet? Pergjigja eshte se ju fitoni vetem nese dikush klikon reklamat, ndryshe jo!

  A bon me kliku ne reklama te miat duke perdor VPN/Proxy? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Shume nga ju mund te mashtroheni (ne fillim) dhe te mendoni qe permes proxy-ve apo VPN-ve te hyni dhe te klikoni ne reklamat tua, atehere une po ju them tjesht se gabohemi rende, sepse perdorimi i VPN/Proxy-ve per te klikuar ne reklamat tua eshte rreptesisht e ndaluar.
   
  Last edited: 10 Dhjetor 2013
 12. Astritt1

  Astritt1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Si mundesh te besh Adsense-si Fully Approved :)
  Nqs e ki
  Hosted Account
   
 13. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  ● Duhet te kesh nje website .com / .net / .tk (por te lidhur me DNS)
  ● Duhet te postosh material unik ne te
  Pra eshte e njejt sikur te aplikosh perseri per AdSense
   
 14. leon1234

  leon1234 Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  21
  Qysh muna me ba akontin full aproved sepse e kom akontn hosted
   
 15. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  38
  @leon1234 Lexoje ma nalt pergjigjen ta ka tregu shum mir Blerim R.
   
 16. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,102
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  128
  Pershendetje,
  Ne uebin tim perdor vetem dy ads por pytja ime eshte se a mundet te krijoj edhe nje ads tjeter (te 3), pastaj te instaloj plugin dhe kodin e ads ta vendos ne ate plugin dhe pasi te postoj ne ueb te te gjitha postet ne fund te me shfaqet ads,,, a eshte e lejuar kjo gje apo jo?
   
 17. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po mundesh.
   
  *VLORI* pëlqen postimin.
 18. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sa reklama kam te drejte t'i vendos ne webfaqe? [e shtuar: 21.02.2015]
  -Sipas rregullave te AdSenses ti ke te drejte t'i vendosesh deri ne 3 reklama, 3 link unit , dhe 2 search boxes. Per me shume lexoni ne kete link: Kliko Ketu

  A kam te drejte qe te vendos tekste ku shkruan qe te klikojn vizitoret ne reklama? [e shtuar: 21.02.2015]
  -Rreptesisht eshte e ndaluar qe ti detyroni vizitoret qe te klikojn ne reklamat e juaja, ose te vendosni tekste si psh: Na ndihmoni duke klikuar ne reklama e gjera te ngjashme, perndryshe mund te perjashtoheni ose te merrni vrejte nga Google. Per me shume lexo ne kete link: Kliko Ketu

  Kur do te me behet pagesa? [e shtuar: 22.02.2015]
  -Perafersisht pagesat do te behen ne mes te dates 21-24.
   
  Last edited: 22 Shkurt 2015
 19. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  sot pasii u bene transferet me wire .
  Current balance po ma qett prapp qatt shumenn e njett qe u boo
  Most recent payment


  shembull .. i kamm pas 500euro n current balance jon bo transfer sot edhe prapp te current balance po shfaqet 500?
  pse ndodh kjo a ndoshta me vonn hiqet.. falemiderit.
   
 20. Eduard Gashii

  Eduard Gashii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje,
  Per mos me hap 1 Tem T ' re Deshta me ba 1 pyetje
  Tash i kam
  Current balance
  €352.82
  Edhe 2-3 dit m vjen PIN Per me Verifiku Adresen Edhe Niset Checku
  Edhe Deshta me Pyt a muj mos me punu ads hiq tash deri ti marr qito pare , a e marr BANNED Nese i hjeki ads prej Webit kejt edhe nuk punoj 1 Muaj ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...