1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetjet e shpeshta rreth Google AdSenses

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Blerim R., 20 Qershor 2013.

 1. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Tung, ne kete teme po e bej nje permbledhje te pytjeve qe behen me se shumti ketu ne forum.

  Si ta hap nje Account ne Google AdSense?
  -Per ta hapur nje account ne Google AdSense shiko kete temen ketu: Shiko KETU

  Sa mund te jete shuma per nje klikim?
  -Shuma me e vogel per nje klikim mund te jete 0.01 cent, dhe me e madhja deri ne 32.00 euro (nje shume e pabesushme por qe i ka ndodhur nje antari ketu ne forum [perditesuar me daten 12 tetor 2013])

  Sa vonon qe te vije cheku/pini
  -Ne momentin kur ju e nisni cheku apo pinin ai do te vonoj 3-5 dit deri sa te niset, me pas mvaret nga vendi ku jeton, por minimumi do te vonoj 2 jave (nese jeton ne shtetet e zhvilluara) apo 1 muaj ne shtetet tjera (per ne Kosove vonon 1 muaj e gjysme)

  Sa vonon cheku per te u thyer ne bank?
  -Kjo me shume mvaret nga banka por ka gjasa qe te vonoj deri ne 45 dite (fjala eshte per Kosove)

  Sa para duhet te i bej per te i terhequr?
  -Shuma minimale per te i terhequr parat nga Google AdSense eshte 70 euro ose 100 Dollar

  Nese e zgjedhi menyren Express per pagesa sa vonon?
  -Nese e zgjedhni kete menyre per pagese atehere do te vonoj perafersisht 1 jave, dhe sigurisht qe kushton (parat do te ju ndalen ne llogari ne Google AdSenses)

  Sa eshte perqindja normale e CTR-s
  -CTR mvaret nga shikimet (pageview) dhe klikimet, normalja eshte qe ta keni deri ne 5% por edhe pse mund te ngrihet pak me shume nuk eshte asgje, gjithsesi eshte mire ta keni 5%, per me shume se cka eshte CTR etj, atehere shikoni kete teme: Kliko Ketu

  A mundem qe parat te i marr permes Kredit Karteles ne bank?
  -Nese jeton ne Kosove atehere Jo, por ne shtetet tjera te zhvilluara sigurisht qe mundesh.

  A mund te fitoj para edhe nga shikimet apo vetem nga klikimet?
  -Per fat te keq Google AdSense nuk e ka mundesin qe te fitosh para permes shikimeve, vetem permes klikimeve.

  Sa euro duhet bere per ta nisur pinin?
  -Pasi te arrini shumen 10 euro, automatikisht do te ju niset pini per konfirmimin e llogaris (ka raste kur niset edhe para se te i beni 10 euro ose edhe pasi te kaloni 10 euro)

  Reklamat ne Blogger me shfaqen ndersa ne tjere weba jo? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Nese reklamat e tua shfaqen ne Blogger dhe nuk shfaqen ne tjera faqe qe i keni psh me .com, .net, etj atehere problemi eshte sepse llogaria juaj e AdSense-s eshte Hosted Account dhe jo Fully Approved.

  A fitoj nga "pageviews"? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Shpesh here po e shoh edhe nje pyetje se a fitoj nga vizitat ne web apo vetem nga klikimet? Pergjigja eshte se ju fitoni vetem nese dikush klikon reklamat, ndryshe jo!

  A bon me kliku ne reklama te miat duke perdor VPN/Proxy? [e shtuar: 10.12.2013]
  -Shume nga ju mund te mashtroheni (ne fillim) dhe te mendoni qe permes proxy-ve apo VPN-ve te hyni dhe te klikoni ne reklamat tua, atehere une po ju them tjesht se gabohemi rende, sepse perdorimi i VPN/Proxy-ve per te klikuar ne reklamat tua eshte rreptesisht e ndaluar.

  Sa reklama kam te drejte t'i vendos ne webfaqe? [e shtuar: 21.02.2015]
  -Sipas rregullave te AdSenses ti ke te drejte t'i vendosesh deri ne 3 reklama, 3 link unit , dhe 2 search boxes. Per me shume lexoni ne kete link: Kliko Ketu

  A kam te drejte qe te vendos tekste ku shkruan qe te klikojn vizitoret ne reklama? [e shtuar: 21.02.2015]
  -Rreptesisht eshte e ndaluar qe ti detyroni vizitoret qe te klikojn ne reklamat e juaja, ose te vendosni tekste si psh: Na ndihmoni duke klikuar ne reklama e gjera te ngjashme, perndryshe mund te perjashtoheni ose te merrni vrejte nga Google. Per me shume lexo ne kete link: Kliko Ketu

  Kur do te me behet pagesa? [e shtuar: 22.02.2015]
  -Perafersisht pagesat do te behen ne mes te dates 21-24.

  Pyetje te tjera nuk mund te gjeja, por nese keni ndonje pyetje atehere mund te pyesni ketu ose te hapni ndonje teme tek nenkategoria AdSense

  Gjithsesi pytjet do te shtohen here pas here, prandaj kontrolloni temen me shpesh
  Blerim R.
   
  Last edited: 22 Shkurt 2015
  Atdhe Mujaj, boom3rang, Astritt1 dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. ZhuuLaa

  ZhuuLaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Blerim , adresen qysh me bo , Albania a qysh per me ardh Qeki ?
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  ZhuuLaa Shiko kete foto dhe plotesoj te dhenat keshtu:

  [​IMG]
   
 4. Faridin.F

  Faridin.F Anëtar Aktiv

  Postimet:
  119
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kam ba nje pyetje ne nje post a mund te me ndihmosh?
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  cili post?
   
 6. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Blerim, a ki naj info per bankat qe pranojn checka n kosove?

  Ju flm.
   
 7. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me duket qe vetem Raiffeisen pranon
   
  CeCee dhe ThumperTM pëlqejnë postimin.
 8. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88


  Nese vanon aq shum si psh. 1 muaj e gjysme pini te vij tek ne dhe 45 dite cheku per tu kthyer ne bank kjo d.m.th qe ne nuk mund te fillojm aktivitetin ne ads per afer 3 muaj !
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po deri sa te thehet qeku i pare te vjen i dyti e kshtu me rradh
   
 10. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Deshta met pyt a duhet me i deponu 30 euro n fillim per me dorzu checkun n raifasen? se qashtu nive... edhe sa % t shumes i merr banka?

  Ju flm!
   
 11. ZhuuLaa

  ZhuuLaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  mesa e di une 2% te shumes se parave , per mi kthy ne euro.
   
 12. MonnZzZ

  MonnZzZ Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  qysh ulet ctr bre se 50%
   
 13. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bon vizita ma shume e klikime hiq niher deri sa te ulet ne 5%
   
 14. MonnZzZ

  MonnZzZ Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  po po klikojn vet
   
 15. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ka po i merr bre ti qata fansa qe po te klikojkan vet :/
  Qiti reklamat ne naj vend ku nuk shihen shume e bon vizita se me qat perqindje po quditna qysh sta kan fut ban deri tash
   
 16. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Monnzz po quditna qe po klikojkan vet kaq shum provo ashtu si tha blerimi qiti reklamat ne ni pozicion si ma ta pa dukshem edhe kqyr ban diqka per me marr tana traffic ma shum ne site e klikime ne reklama jo edhe kshtu te ulet ctr,
   
 17. daaki

  daaki Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Djem e Kom CTR 10 . 26 % Qysh Muj me Zbrit Pak ma shum peraferisht 7 % apo 6 $
   
 18. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pergjigjen e ke me larte.
   
  Last edited: 27 Tetor 2013
 19. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  Blerim jetoj ne nje fshat ne komunen e drenasit si me plotsu te dhenat pasi qe rruga nuk ka emer dhe kod postar nuk ka si me plosu ?
   
 20. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bone vetem komunen e Drenasit, emrin ton, emrin e fshatit dhe besoj se postieri duhet me dit nese ju njeh si familje, ose shkon ne post e kontrollon
   
  ZhuuLaa pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...