1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pyetje] Si te shkruaj shpejt ?

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga lyli_104, 25 Dhjetor 2012.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. lyli_104

  lyli_104 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a munet mem tregu najkush qysh muj me u msu me shkrujt shpejt ne tastjer (me te dy duart sigurisht) ndonje program ose ndonje video Flm

  [mod]Temës i shtohet prefixi , dhe i rregullohet titulli .
  Kujdes
  Përdorni prefixin kur pyesni , kërkoni apo keni nevoj për ndihmë .
  #Arssim123[/mod]
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  lol nuk ka nje gje te tille, ti duhet te ushtrohesh,
  eshte nje program qe thuhet se te ndihmon por faktikish ai te jep nje fjali dhe ti duhet ta shkrush nese gabon te tregon me te kuqe, une e kam provuar por nuk me ka ndihmuar fere, pra eshte vetem ushtrimi te shkruash dhe te beshe chat.
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  Hape nje notepad dhe fillo shkruj shpejt, merre nje liber perpara edhe mundohu sa ma shpejt me shkru :D
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  Jeni shume gabim qe thoni nuk ka nje gje te tille.

  Ka perplot programe qe mundesojn mesimin e shtypjes se tasteve duke futur ne pune 10 gishtat ku secili gisht ka tastet perkatese.

  Nje program i leht dhe Portable qe nuk ka nevoj instalimi eshte ky :

  http://www.rapidtyping.com/downloads/typing-tutor/ver-4/RapidTyping_Portable_4.zip

  Ndersa ky posht ka nevoj instalimi dhe eshte mjaft adekuat te dhenat tjera per kete softwar i ke ne PM:

  http://www.mediafire.com/?bbebdzby6zcwzda

  Mire u ndegjofshim.
   
 5. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  Code:
  http://10fastfingers.com/typing-test/english
  Ja nje faqe kjo sherben per ta matur veten se sa shkruan po te ndihmon qe te mesohesh te shkruash shpejt
   
 6. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  Nuk ka shume rendesi me perdor programe por me kalimin e kohes msohesh me shkru vet shpejt.
   
 7. petriti11

  petriti11 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  454
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  38
  Re: kam nje pyetje per pc nese mund te me ndihmoni ??

  -Edhe unë ma heret e kom pas ni problem qe nuk mujsha me e shti ne funksion te gjith gishtat po me vazhdimin e kohes po u msojshe vet tu shkru veq kur te shkrujsh mos e kshyr tastjeren edhe kadal kadal msohesh.
   
 8. lyli_104

  lyli_104 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  flm krejt per ndihm
   
 9. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  [mod]Problemi u zgjidh tema mbyllet.
  #Sg1[/mod]
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...