1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Pyetje rreth wordpress

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Raportuesi, 22 Dhjetor 2019.

 1. Raportuesi

  Raportuesi Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,083
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk e di ata si e kan bo keto faqe, ndoshta me ndonje plugin, por un do ta kisha bo thjeshte me Tags.

  Ndersa ne homepage do ti shfaqja me wpbakery sic the ti ose puro HTML/CSS direkt ndryshime ne template.

  ps. Do krijoja nje Tag per cdo klub, si per shembull.

  [​IMG]

  Pastaj per ti shfaqur ato ikonat, thjeshte do perdorja hyperlink per ti indeksuar keto lajme.

  http://webiyte.com/tag/barcelona = Do te ishte linku i ketyre lajmeve

  Kete url do ta vendosja ne html, shembull:

  <a href="http://webiyte.com/tag/barcelona"> <img src="LOGO e Barcelones" class="custom-dizajn"> </a>

  Dhe do e vendosja ne template, prandaj secili qe do klikonte tek logo e barcelones do ti bente redirect tek:
  http://webiyte.com/tag/barcelona

  Tek lidhja me lart me pastaj do te shfaqeshin te gjitha lajmet/postimet qe e kan kete tagun Barcelona, e nejta gje mund te behet edhe me kategori.
   
  Raportuesi dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  303
  Pëlqimet:
  98
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje se pari shkarko ikonat te ekipeve Shkarko
  Ekipet ngarko ne themen qe po perdore wp-content/themes/dizajni/ekipet <-- extrakto
  Pastaj nese e ke costum index.php eshte me e lehte vendos codin php me poshte:

  // Permes URL-se shembull siq e ka permendur edhe boom3rang
  Code:
  <li><a href="/tag/manchester"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/FC_Barcelona.png"></a></li>
  [​IMG]

  //PHP
  // 22 eshte ID e tag-ut shembull "Manchester" vazhdon krijon Tags per aq sa ekipe te duhen
  Code:
  <div class="ekipi">
  <?php $tag = get_query_var( 'tag' ); ?>
  <ul>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Manchester.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/FC_Barcelona.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Arsenal.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/FC-Bayern-Munchen.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Chelsea-FC.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Juventus.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Liverpool-FC.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Inter.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Roma.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Real-Madrid-CF.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/AC-Milan.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Paris-Saint-Germain-FC.png"></a></li>
  <li><a href="<?php echo get_category_link(22) ?>"><img src="<?php echo get_template_directory_uri(); ?>/ekipet/Manchester-City-FC.png"></a></li>
  </ul>
  </div>
  //css
  Code:
  ul{
    list-style-type: none;
  }
  
  .ekipi {
    width: 100%;
    padding: 15px;
    overflow: auto;
  }
  
  .ekipi ul li {
    float: left;
    padding-right: 18px;
  }
  
  .ekipi ul li img {
    width: 60px;
    opacity: 0.6;
  }
  
  .ekipi ul li img:hover {
    opacity: unset;
  }
  
  @media only screen and (max-width: 768px) {
  .ekipi ul {
    overflow: hidden;
    -webkit-overflow-scrolling: touch;
    overflow-x: scroll;
    width: 940px;
   }
  
  .ekipi ul li img {
    width: 52px;
  }
  }
  Test: Shko
   
  Last edited: 23 Dhjetor 2019
  Raportuesi dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  439
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  53
  Une do te beja nje image carousel me hyperlink ne te
   
  Raportuesi pëlqen postimin.
 5. Raportuesi

  Raportuesi Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po vlla dhe une ate ide e kisha me "tag" do i lidhja thjesht doja ti shfaqja me ikona, shume flm.

  Gjithe te mirat!
   
 6. Raportuesi

  Raportuesi Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Shume faleminderit per ndihmen tuaj, u zgjidha!

  Gjithe te mirat!
   
  Last edited: 23 Dhjetor 2019

Shpërndaje faqen

Loading...