1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje rreth Pancake exchange

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Aureli AK, 4 Nëntor 2021.

 1. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  242
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje
  Doja te pyesja rreth Pancake exchange nese dikush nga ju e ka provuar me pare.
  Kam ndjekur disa valuta dhe i pres kur kan luhatje psh nga 0.01$ ulen ne 0.001$ dhe qendroj ashtu per 5 min dhe ngrihen prap ne 0.01$ problemi eshte se kur dua ti bej swap gjate ksaj kohe dmth 5min Pancake nuk e shenon luhatjen dhe e kemben serisht me 0.01$ qe nor.alisht duhet ta kembente me cmimin e tregut sepse ne trust wallet cmimi bie si tek coinmarket cap ndersa ne exchange nuk ndodh.
  A ka mundur ndonjeri nga ju ta bej swap ne kete menyra apo nuk behet
  Faleminderit
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,191
  Pëlqimet:
  1,154
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ajo qe thuaj ti eshte nje ndryshim shume i madh. Besoj se mund te jete ndonje coroditje momentale e sistemit.
   
  Aureli AK pëlqen postimin.
 3. Grenzoo

  Grenzoo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Trust Wallet ka shpesh probleme me cimin nje ulje e menjehershme ne %te madhe jane gjithmon gabime ne sistem dhe me pas rikthehet serisht , gje qe ne Pancake nuk ndodh prandaj dhe kur e provon ti cmimi eshte i njeiti si me pare
   
  Aureli AK pëlqen postimin.
 4. Freeman

  Freeman Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ato qe rriten nga 1,000,000% brenda dites zakonisht jane gabime te cmimit ose manipulime nga krijuesi i tokenit i cili manovron me numrin e tokenave ne qarkullim per te dhene idene e rritjes se cmimit.
  Ne rastet kur cmimi rritet natyrshem per nje kohe te menjehershme dhe ulet perseri, shpeshhere nuk mund ta shesesh monedhen sepse nuk ka likuijditet. Kjo per arsye se keto monedha kane volum shume te ulet dhe askush nuk kerkon te bleje kur cmimi shkon ne hene ;)
   

Shpërndaje faqen

Loading...