1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje rreth C++

Tema tek 'Programim' e hapur nga Ermal1, 17 Janar 2015.

 1. Ermal1

  Ermal1 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pse per cdo program qe du me ja ba Debug pom del qikjo :
  Unable to start program
  'C:\Users\Ermal\Downloads.......
  The system cannot find the file specified.
  ???
  Perdori Microsoft Visual C++ 2010 Express.
   
 2. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ma dergo pak kodin qe do te kompilosh.
   
 3. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pasi e krijon nje projekt te ri tash per me hap ni cpp file e hap permes sidebar qe ndodhet ne anen e djathte Soulution Explorer klikon me mausin e djathte mbi folderin Source File > Add > New Item... tani te hapet ni dritare e zgjedh C++ File(.cpp) edhe klikon Add ne fund

  [​IMG]
   
 4. Ermal1

  Ermal1 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Falimenderit ditiendrit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...