1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pyetje] Recycle Bin

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga atlantis, 10 Tetor 2010.

 1. atlantis

  atlantis Anëtar Aktiv

  Postimet:
  143
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  tungii kom nje problem me shporten e mbeturinav Recycle Bin kur fshi diqka prej Pc atyy nuk ma qet ne shporten e mbeturinav , po veq zhduket delete edhe heket amo se qet ne recycle bin ,
  pom doket qe spi fshin qato qka pi mshoj delete po pi run menaj folder se kompjuteri pom renohet shum
  qysh muj me ndreq shporten e mbeturinav aedi naj kush tregomni met mira shporta dejm that rrin
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: Pytje '' Shporta Mbeturinav Pc '' Recycle Bin

  • KLiko me tastin e djathte mbi Recycle Bin
  • KLiko Properties
  • Tek faqja General deselekto opcionin "Do not move files to the Recycle Bin. Remove files immediately when deleted” nëse eshte i selektuar...
  • Kliko Apply >> OK
   [​IMG]
   
 3. ALB|BlooD|

  ALB|BlooD| Anëtar Aktiv

  Postimet:
  277
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  100% qeky tutorial i Cyberit ka me te kry pune, nese nuk e ke ndonje virus. Edhe une te njejtin problem e kam pas ma heret :D
   
 4. atlantis

  atlantis Anëtar Aktiv

  Postimet:
  143
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  amoo mue spoma qet qashtu qysh eka qit tii ne tjeter menyr qyre ne photo qameboe
  [​IMG]
   
 5. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Po ku klikon tek avdanced cfare te nxjerr? Futja edhe aty nje foto ta shofim.
   
 6. atlantis

  atlantis Anëtar Aktiv

  Postimet:
  143
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ja
  [​IMG]
   
 7. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Provoje njeher kete menyr bro, qe ta besh te funksionoj ne rregull Recycle Bin.

  1. Se pari shko Start
  2. Pastaj Run
  3. Shenojeni regedit (Registry Editor) [​IMG]
  4. Shkoni ne HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Desktop\NameSpace
  5. Tani mbi NameSpace klikoni me Mouse 2, pastaj shkoni New>Key
  6. Do krijohet nje follder, dhe lejeni Emrin {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
  7. Nese paraqitet nje error, si ky [​IMG]
  8. Ateher e ke te krijuar nje follder me ate emer, por ju fshijeni follderin e par me ket emer {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} ne \NameSpace dhe krijojeni nje te ri.
  9. Pastaj vepro me menyren e antarve me lart. Dhe besoj qe do te zgjidhet problemi

  Mire u ndegjofshim.
   

Shpërndaje faqen

Loading...