1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pyetje per Paypal me shtet te Suedise

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga RegShqip, 28 Maj 2019.

1. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    Pershendetje,
    Keshtu, une dua te hap nje llogari te paypal me shtetin e Suedise, dmth gjithcka cka ka te bej me shtetin dua ta bej Suedi (edhe emailin) per arsye qe atje jeton nje familjar i imi dhe dua ta lidh kartelen e tij ne menyre qe mos te kem limite, pra ne emer te tij te hap llogarine.

Pyetja eshte se, a ka rrezik nese une punoj prej ketu dmth me ane te IPve tregon qe jam ne Kosove a paraqet ndonje problem per paypal a mundet me u refuzu?

Si dhe a ka ndonje rrezik per kartelen e tij sepse ai aty pranon page e te gjitha te ardhurat i ka aty e nuk dua ta rrezikoj per ndonje gje sa i perket karteles se bankes.

Shpresoj qe isha i qarte,
    Flm

Ps. Nje paypal e kam aktivizu tash me RFB ne Kosove por e di qe me limitohet nese bej transfere me shuma te medha keshtu qe nuk po e perdori fare.

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,190
    Pëlqimet:
    730
    Pikë nga trofetë:
    343
    Nese perdor te njejtin aparat dhe te njetin shfletues ne pc, mobile, laptop apo tablet nuk ke probleme. Por nese e nderron mund te te hape probleme. Por edhe kjo shmanget duke futur verifikim me sms, qe ne mos gaboj tashme eshte e detyruar per llogarit e reja, kur sa here qe paypal dyshon te dergon nje sms dhe je ok pastaj.

3. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    @Poshnjari Falemnderit,

per sms nuk e kam dert se mund t'ia kerkoj kodin verifikues sa her te dua personit ne fjale, edhe per shfletues vetem ne PC personal timin dhe telefon dikund tjeter se perdor, vetem nese nderroj banese e dicka te tille IP e rrjetit nese ndryshon por sbesoj qe mund te kte problem apo si mendon nese ke njohuri ne kete teme?

Falemnderit

4. Poshnjari

Postimet:
    2,190
    Pëlqimet:
    730
    Pikë nga trofetë:
    343
    Jo për këtë mos ki merak pasi une kam llogari jashte shqiperise dhe kur bera nje pagese per here te pare nga laptop ku nuk isha loguar ndonjehere ne paypal me dergoi sms. Por une nuk e kisha nr e tel te vendosur, pasi kisha nr alb u futa nga cel dhe kreva pagesen. Por nuk me nxorri asnjehere pengesa gati tre muaj qe ndenja ne shqiperi.

5. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    Poshnjari pëlqen postimin.
  6. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    P.s. Rrezik dicka ne parate e karteles qe verifikohet paypal nuk ka dmth?

7. Poshnjari

Postimet:
    2,190
    Pëlqimet:
    730
    Pikë nga trofetë:
    343
    Behu pak me i qartë

8. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    @Poshnjari - Kartela e cila eshte e lidhur me paypal a mund te jet e rrezikuar nga aktivitetet e paypal?

psh ndonje transaksion i paautorizuar etj

9. Poshnjari

Postimet:
    2,190
    Pëlqimet:
    730
    Pikë nga trofetë:
    343
    Jo nese nuk e futur edhe ne vend tjetër. Pra nese nuk i ka person i autorizuar te dhenat e kartës.

10. RegShqip

RegShqip Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    @Poshnjari - Flm vllacko. Pyes per arsye qe kartelen te cilen do ta lidhi ashtu sic e kam pershkruar eshte e nje familjari jashte Kosoves, dhe aty ka pagen e punes, pradaj sdua ta rrezikoj.

11. Poshnjari

Postimet:
    2,190
    Pëlqimet:
    730
    Pikë nga trofetë:
    343
    Jo mos e ki merak atë.

RegShqip pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...