1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

pyetje per nje golf 4

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga kristy12, 1 Korrik 2020.

 1. kristy12

  kristy12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  prsh nje shok i imi don te blej nje golf 4 benzin gaz 2000, dhe shkuam ta shikonim dhe kishte ca probleme...
  1) Sapo ndizej makina jepte nje zhurme 1 sekont pasi u ndizte (besoj e motorrinos), ja bente kerrr, pasi e ndizje, si gjendje motorri dukej shum mire ne punim dhe ne ecje, ajo zhurma besoj e motorinos do jete, se po te ishte e motorrit do ja bente dhe here te tjera,.. a eshte dicka per tu shqetesu, apo mund te rregullohet? pra me pak fjale nuk vazhdonte te xhironte motorrinon,por pasi e kishe ndez, e leshoje celesin, dhe rreth 1 sekont bente nje zhurme pak a shume sic ben ne disa makina kur shkon motorrino bosh
  2) -gjithashtu kishte dhe nje problem tj, me ndonje mase, sepse i zoti tha ka nje mase dikund sepse kur e len rreth nje jave pa ndez, i shkarkon baterine, por edhe shigjeta e kilometrazhit nuk i punonte, vec here pas here levizte lart e poshte, dmth nuk shenonte me sa km po ec, a mund te jete ky defekt i kroskotit qe e shkarkon baterine, se po te ishte puna ja nderron komplet kroskotin, ndersa nese ka mase dikund tjeter ne trup, eshte shume veshtir per tja gjet edhe elektrouti... une kam pas nje benz C Class qe nuk kan arrit me ja gjet masen qe kishte..
  3) edhe dicka tjeter, kur vendos doren tek marmita, a eshte normale qe me ta lag doren,?? dikujt ja degjova se makinat e benzines te gjitha nxjerrin pak uje/lageshti tek marmita, por une e kam ba nje prove te tille me 2 ford fiesta, dhe nuk nxirrnin fare lageshti
   
 2. kristy12

  kristy12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  a ka ndonje mendim djema
   
 3. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mos e merr.
   
  kristy12 pëlqen postimin.
 4. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nqs ai golf nuk haxhon vaj per 1 mij euro me e mar me shum sja vlen.
   
  kristy12 pëlqen postimin.
 5. kristy12

  kristy12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  golf me nje mije euro pak veshtire esht me gjet...
   
 6. kristy12

  kristy12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  dmth, me problematike eshte masa qe shkarkon baterine, apo problemi me motorrinon ??
   

Shpërndaje faqen

Loading...