1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pyetje] Per DRIVER te Rrjetit (LAN)

Tema tek 'Drivera' e hapur nga HUGGOZ, 12 Prill 2010.

 1. HUGGOZ

  HUGGOZ Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a mundet te me tregoj dikush ... pas Formatizimti te nje PC dek instalimi i DRIVERAVE ... nuk di ta isntaloj driverin e Rrjetit , MODEMIT (driveri per konektim te IPKOS driveri i par qe instalohet ) a mund te me tregoj si instalohet .. edhe si instalohet

  A mund te instalohet me CD te ipkos kur e lidh internetin qe te vjen a mundet mu istalu me INSTALATON CD THIS CD CONTAINS YOU USER 'S GUIDE .
   
 2. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Sikur cdo program tjeter vella, klikon dy here mbi Setup.exe (nese nuk eshte setup.exe, atehere duhet te kete autorun). Nuk di si t'a spjegoj ndryshe ... :)
   
 3. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Duhesh te jesh me i qarte a po mendon me Instalimin e Driverit te kartelës se rrjetit te Kompjuterit apo Krijimit te Rrjetit IPKO PPoE sepse modemi i IPKO-s nuk kerkon instalim fare.
   
 4. BiTiMoBiLe

  BiTiMoBiLe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  220
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  shoki mas fut CD e RRjetit te modemit te IPKOS edhe ndiqi keto udhzimee :

  1.My Computers
  2.Menage
  3.Device Manager
  shkon te driveri i LAN klik me tastin e 2 UPDATE Driver e trus pullen te No,not this time pastaj klik te pulla 2 shkoni next edhe pritni vet e gjan besoj qe kesh i qart
  met mira Shokiii !!!!!....
   
 5. WhiteLine

  WhiteLine Anëtar i Njohur

  Postimet:
  730
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Shume i chart je, ti nuk i ke driver-at e Karteles se rrjetit.
  Na trego se cfare model t'computer-it e ke dhe ne ti gjejm driver-at e rrjetit :)
  P.S Me qet CD t'ipkos nuk munesh sen me bo ajo CD eshte nese don me USB me connectu rrjetin :)
   
 6. thuglife1

  thuglife1 Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Edhe une te kuptova, dmth na trego emrin e kompjuterit sakt, cfare lloji eshte, dhe besoj se do te ndihmojme.
   
 7. auToeXeC-sn1ff3r

  auToeXeC-sn1ff3r Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  mfal a e ki auto connect a e ki me kriju wan miniport (pppoe)
   
 8. Mr.aSstraS

  Mr.aSstraS Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

  pershedetje sipas ksaj ideeje tendes se a mund te instalohet rrejti ipkos me cd te ipkos
  pergjigja ime eshte po
  por rrejtin duhet ta kesh te lidhur me USB cable jo me LAN cable
  pasi ta lidhesh kompiuterin me modemin me USB cable [kablli kaltert]
  fut cd dhe instalon driverat

  shpresoj tjem i kjart
  t'pershendes
   

Shpërndaje faqen

Loading...