1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Pyetje] Per Counter-Strike !

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga RioteR, 9 Tetor 2010.

 1. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kur kam pasur windows XP counter-strike me ka punuar mire me grafike te mire.
  Pasi e bera format me windows 7 i njejti counter-strike punon mire mirepo grafika e dobet .
  Nese dikush me ndihmon do ti jem mirenjohes !
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  - Sa eshte kapaciteti i Karteles Grafike...?
   
 3. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Nese ste pengon me me tregu ku me shiku !
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  • Kliko Start >> RUN
  • Shkruaj dxdiag dhe shtyp Enter
  • Ne dritaren e hapur kliko tek Display
  • Pastaj perballë Approx. Total Memory e ke te shkruar kapacitetin...
   
 5. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po ma qet n/a???
   
 6. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Çudi... Sidoqoftë...
  • Shkarko GPU-Z
  • Pasi te jete shkarkuar, kliko dy here me maus mbi te per te hapur
  • Ne dritaren e hapur shiko tek Memory Size e ke te shkruar kapacitetin...
   
 7. forever-AL

  forever-AL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  PO ta qet N/A sepse nuk ke te instaluar driverat e kartes grafike ;)
  Instaloji ato dhe do shikosh qe gjithcka eshte ne rregull :D
   
 8. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Bro po ndoshta duhet ta rregullosh ti ne CS.

  1. Se pari futu ne Counter-Strike
  2. Kliko Options
  3. Kliko ne sekcionin Video
  4. Pastaj tek Render, nese e ke Software apo D3D, ndrroje ate dhe beje OpenGL (Dhe kualiteti do te jet shum me i bukur)
  5. Dhe tek Color Quality, beje Highest (32 bit)

  Nese prap nuk te behet kualiteti me i mire, ateher mesiguri qe te mungon ndonje Driver apo e ke Kartelen Grafike te dobet.

  Mir u ndegjofshim.
   
 9. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ku mundem me i shkarku e me i instalu !
   
 10. DhG

  DhG Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetje win 7 i shkarkon vet driverat e grafikes.
  2. te njejtin prob. kom edhe une kur e kom pas win XP mka bo grafika open GL dhe shum mir, tash e kom win 7 dhe cs nuk me ben, vetem D3D dhe software, mo Open Gl nuk me ben :S
   
 11. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Eej CybeRnotic tani jam duke e instaluar programin qe me thave pasi ta shikoj do te tregoj !
   
 12. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Memory Size : 256 MB
   
 13. Killeros

  Killeros Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Win 7 per me bo Counter strike e don Grafiken minimun 128 kaloni mir a ;)
   
 14. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Mirepo prap nuk e zgjodha problemin !
  Nese me ndihmoni do ua dij per nder !
   

Shpërndaje faqen

Loading...