1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje pyetje per adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga aleksander1, 29 Dhjetor 2016.

 1. aleksander1

  aleksander1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  pershendetje kisha 2 pyetje per ads
  sot aplikova dhe brenda disa oresh me erdhi email qe nuk jam pranuar, tani a mund te aplikoj perseri ne adsense me te njejtin web nese nuk me pranuan heren e pare?
  dhe a duhet me qene ne lidhje domaini me postimet, se une domaini e kam per news dhe postimet i kam ber ne disa kategori per fitness per foods, cars etj
   
 2. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  898
  Pëlqimet:
  278
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nese ke aplikuar me country Albania, duhet te punosh goxha. Postimet sduhet te jen copy paste apo article spinner, sepse disa po thon google leshon bota per te kontrolluar webin. Por sma do mendja. Me te njejtin website mund te aplikosh pa problem thjesht beji postimet me kualitet te larte.
   
  aleksander1 pëlqen postimin.
 3. aleksander1

  aleksander1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  me albania aplikova por nuk me pranuan sepse kisha ba pak postime.(edhe copy paste)
  ate web e hapa sot me free host, dhe mendova se kisha koh me postu sot edhe neser, nuk e dija qe mezi po prisnin kerkesen time me e shqyrtu :p
  domaini a ka lidhje nese eshte i ri apo i hapur me kohe?


  Insufficient content: To be approved for AdSense and show relevant ads on your site, your pages need to have enough text on them for our specialists to review and for our crawler to be able to determine what your pages are about.

  To resolve this issue, please work through the following suggestions:

  • Make sure that your pages have sufficient text - websites that contain mostly images, videos or Flash animations will not be approved.
  • Your content should contain complete sentences and paragraphs, not only headlines.
  • Ensure that your website is fully built and launched before you apply for AdSense - do not apply while your site’s still in a beta or “under construction” phase or only consists of a website template.
  • Place the ad code on a live page of your website. It does not have to be the main page, but test pages that are empty except for the AdSense ad code will not be approved.
  • Provide a clear navigation system for your visitors so that they can easily find all of the sections and pages of your website.
  • If you’d like to monetize YouTube videos, please apply for the YouTube monetization program. Note that blogs and websites that contain only videos will not be approved.
   
 4. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  898
  Pëlqimet:
  278
  Pikë nga trofetë:
  93
  Domaini ska rendesi se kur eshte krijuar, duke perjashtuar kinen dhe indine. Rendesi ka te kesh shume postime jo te kopjuara, mbi 50. Nje theme, ka rendesi dhe dizanji dhe traffic
   
  aleksander1 pëlqen postimin.
 5. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po shoh ktu qe po thojn jo trafik jo poste dost ngo krejt qa kerkon google eshte poste unike dhe koh qe do te thot ti nese i poston krejt postet mbrenda ni dite edhe aplikon osht shum e qart qe se nuk do te pranohesh posto poste unike jo copy paste dhe bej 15 poste mbrenda 10 diteve nese smer aprovim me kontakto [​IMG]
   
  Roshi Jam pëlqen postimin.
 6. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  898
  Pëlqimet:
  278
  Pikë nga trofetë:
  93
  15 poste? me 15 poste dhe veshtire e ke me usa country, beji nja 50 ;)
   
  aleksander1 pëlqen postimin.
 7. aleksander1

  aleksander1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
  2pyetje
  1) a ka problem nese postoj per kategori te ndryshme, apo duhet ne lidhje me domainin?
  2) deri ne sa words duhet afersisht me i pas postimi dhe a mund pershembull postet me i marr nga webe te tjera ose forume dhe me i ndyshu shum fjale,rendin e fjaleve, shenja pikesimi etj dhe me i kontrollu me plagiarism checker qe aty te dali mbi 50 % sikur jan unike
   
 8. muli_usa

  muli_usa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  eshte bo shtir per ads te reja tamon te approvon mas 2. dite disable krejt me rregulla
  nuk e di qka eshte tu ndodh me ads
   
 9. jam un

  jam un Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Welcome to AdSense! Connect your site
  It's as easy as copying and pasting.
  Here's how you do it:
  • Copy the code below.
  • Paste it into the HTML of webiim.com, right after the <head> tag.
  • Check the box and click done when you finish.
  ktu esht kodi
  copy code
  I’ve pasted the code into my site

  Not sure what to do?
  Visit our Help Center.
  Blogger users can connect to AdSense via Blogge  pershendetje nuk po e beja dot qe ta dergoja me foto por aplikova per adsense dhe ne fakt nuk me kan kthy pergj nese jam pranu apo jo por kur u futa me pa ne adsens me hapet adsensi dhe me del kjo .....ma shpjegon dot njeri nese jam pranu apo jo ??? flm
   

Shpërndaje faqen

Loading...