1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje & Përgjigje

Tema tek 'iOS' e hapur nga LTH05, 13 Gusht 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Kam dy pyetje nese mundet mem ndihmu dikush:
  1) Qysh muj smsat prej iphones me i kopju apo me i rujt dikun ??
  edhe 2) Cili version i IOS-it i pershtatet mas miri Iphone 3G 8 Gb ??
   
 2. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  pergjigje per pytjene e pare :)

  1) kape kimikun edhe fletoren shkruj mesazhet se tjeter qysh sbesoj qe ka zgjidhje :lol:
  2) per 3G ste propozoj me pas ma te madhe se ioS 3 :? as ne iOS 4 mos e qit se ma dobt punon , nese veq e kii ne iOS 4 athere ose le atu ose qite ne 3.1.2
   
 3. Golden Star

  Golden Star Anëtar Aktiv

  Postimet:
  198
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  aplikacioni Tingalin qe eshte per iphone , a ban edhe per telefonat android ??
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Aplikacionet e iOS nuk punojn ne Android :D edhe nuk e di a ka Tingalin per Android :D..


  p.s.Ditt flm per pergjigje ama 3.1.3 e kom ne iphone 2 edhe mfunksuionon perfekt e n3 sbesoj qe duhet edhe ma i vogel.gjithesi flm :D :oops:
   
 5. hypnotik

  hypnotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  me shkarku permes PCs? provo idwaneo.org
   
 6. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  shikoje kit whitedoor per iphone 2g , 3g ;)

  <a class="postlink" href="http://www.iphone-shq.com/?p=2491" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.iphone-shq.com/?p=2491</a> << Lexo me shume
   
 7. exception

  exception Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Se pari ju pershendes.Kam 1 pytje e kom ba update prej itunes ios 5.0 ne iphone 4 ma ka ndrru basebandin shanc ska mi ardh valt a munet mem ndihmu dikush as downgrade ska shanc me ba qa me ba >>
   
 8. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  713
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  nese din me perdor mir iphone pot tregoj nje menyr per ta ber downgrade,
  shkarko tinyumbrella dhe shiqo qfar shsh blobs ke te ruajtur ne Cydia serverat,nese ndodh qe ke 4.3.3 atehere mund ta besh downgrade permes tinyumbrella duhet startuar tss server e pastaj ne itunes downgrade,mirpo mund te hasesh ne probleme pasi qe baseband nuk mund ta besh downgrade:S.

  gjithashtu gevey sim i ri per 5.0 pritet te dal kete fund jav sipas lajmeve qe kam.  met mira
   
 9. exception

  exception Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  flm shum LTH05 e kom provu po si kom trujtun shsh blobsat e 4.3.3 veq thash mos ka naj mnyr diqka tjeter e kom provu me tinyumbrella me gjithqka po smka ba veq ishalla po qesin diqka kta muta per bb 04.11.08 flm shum edhe ni here kalo mir
   
 10. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  haha mos e shiko a e ki veq 4.3.3 po kshyr mos ki edhe ma posht ose naj nja tjeter po prap se prap baseband e pat puna e tije . Se paku jailbreak mundesh me e bo ne tethered :) edhe mos harro tash ta ruash SHSH permes tinyumbrella qe ne rast qe bene perseri update iphonin , nese ste pelqen ndonje version me i ri , mundesh me ekthy ne 5.0:) qaoo
   
 11. hypnotik

  hypnotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pom vjen keq :S nuk ka zgjidhje mos u lodh badihava. iPhone 4 iOS5, nuk behet downgrade BB 04.11.08, ishte e mundshme deri sa ishte iOS5 beta behej edhe BB dowgrade per ta kthy nje version me heret. Prit deri sa te lirohet ndonje gevey per iOS5.
   
 12. buli.tet

  buli.tet Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ej kam nje problem un isha tu punu me iphone 4 ne itunes per fat mora ta futi iphone 3 ne itunes me marr nje program thjesht sa kam provu iphone 3 mu blloku krejt tash mkerkon tngjejtat gjera sikur esht prej fillimi thot downloado itunes edhe vendos karten originale dmth te atij iphone krejt sikur tash ekam ble osht kshyyy qfar mund te bej me ket?
   
 13. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  shkarkoje firmawaren e ati iphone 3 versionin dmth ( iOS 3.1.2 ,,,,,, 4.2.1 nvaret qfare e ka ) pastaj shkarkon redsnow 0.9.6b6 dhe pasi te hap redsnow e selekton at version qe e ke downloadu dhe e ki ni opcione Deactivate pastaj e bene at proceduren
  duke mbajtur
  Power buton per 5 sekonda
  power + home buton per 10 ( sa ti qet atu sjom i sigurt)
  home button 15 sekonda
   
 14. buli.tet

  buli.tet Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Unlock iphone 4S ???? sbesoj a ?
   
 15. chrOnnics

  chrOnnics Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kush mund me zhblloku iphone me baseband 04.08.11 , edhe baseband 04.11.08 ose 04.10.01 a mundet naj kush me ja hek kodin veq pa jailbreak.
   
 16. arditi11

  arditi11 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  454
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Nuk mundesh as me jailbreak e as pa jailbreak.
   
 17. Valdrinkr

  Valdrinkr Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kam nje pyetje : kam nje iphone 4s me iOS 5.0.1 nen nje baterin nuk po ma man hiq as edhe7or te plota por kjo nuk me shqetson edhe aq shum pasi kam degjuar qe iphone 4s kan probleme me bateri ,,por diqka tjeter me meramos kur po eshte duke u mbushur po me nxehet shum teper !!!! Qka mund te jete problemi
   
 18. Valdrinkr

  Valdrinkr Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  kam edhe nje pyetje , pse kur po du me marr naj themes te mir ne cydia po me del : PURCHASE ???? spo me del opcioni INSTALL
   
 19. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  Duhet ta blesh per ta marruar pasi qe nuk eshte free.
   
 20. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Djem po shoh qe po prisni c'bllokime per iphone 4 & 4s : e vetmja menyre tash per tash eshte full unlock te cilen e kryen nje servis qe gjendet ne Podujeve pra hidhni nje sy shpalljes se tyre ne merrjep :
  <a class="postlink" href="http://merrjep.com/ViewItem.aspx?itemId=584195" onclick="window.open(this.href);return false;">http://merrjep.com/ViewItem.aspx?itemId=584195</a>
  Me pak fjale full unlock eshte nje gje si factory unlock dmth mundesh me bo update gjithmone ne secilin verzion dhe asnjehere sdo te bllokohet sdo kesh nevoje per jailbreak dhe ndonje nderhyrje harduerike eshte me e mira , kur themi me e mira pra ka edhe kerkesat e saj si cmimi i larte
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...