1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje & Përgjigje

Tema tek 'iOS' e hapur nga LTH05, 13 Gusht 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Diamant

  Diamant Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje..
  E kam nje problem ne cydia kur po mundohem ta instaloj Typophone 4 apo ndonje aplikacion tjeter..

  Ne fund kur po thote:
  Installing Typophone 4
  Preparing Typophone 4
  tani po me del error si ne vijim:

  trying to overwrite `/.DS_Store', which is also in
  package com.furiousmod.furiousmod

  Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code
  (1)


  Cfare jane propozimet tuaja?
  Furiousmod nuk guxova me prek vet pasi qe perdori ultra gevey sim, sepse iphoni nuk eshte factory unlock!
  Btw eshte iPhone 4 (4.3.3).
  Faleminderit paraprakisht!
   
 2. Diamant

  Diamant Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Oh btw, a ka mundesi me bo upgrade iphonin ne iOS 5?
  iPhone 4 vers 4.3.3(8J2) - modem firmware 04.10.01 (punon me gevey ultra sim)
  FLM
   
 3. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  @Diamant nese don me bo updgrade ne ios 5.0.1 nuk ekziston me ajo mundesi vetem 5.1 dhe momentalisht jailbreak eshte tethered qe nenkupton se sa here e nal duhet me startu me redsn0w te kisha keshillu me qendru ne 4.3.3 derisa te del jailbreak untethered dhe duhet te perdoresh sn0wbreeze [custom firmware] per te mos bere update baseband nese perdor kete program atehere gevey do te punoje edhe ne ios 5.x
   
 4. lupin007

  lupin007 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  pershendetje doja tju pyesja kam nje iphone 3g 8gb por nuk me njef karten sim dhe as wirlesin nuk ma hap si mundet qe ta zhbllokoj e kam versionin 4.1 (8b117) 06.15.00
   
 5. niko

  niko Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  TUNE UP

  si mund te gjej nje program TUNE UP qe te punoj ...mundet te me ndihmoi dikush?....flm
   
 6. niko

  niko Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  e keni nderru dizain dhe nuk munda te gjeje se ku te hap nje tem ndaj e shkruajta ketu pyetjen e mepareshme...
   
 7. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pse duhet me bo update firmware, a ka naj opsion t'ri a qka, se o kam intereson per kto se sa e kom marr.
   
 8. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56

  Prej cilit version ne cilin po don me e bo update !

  Btw : Normal qe ka sene te reja qdo update ... Se pakkuu ka -Fix buggs-
   
 9. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per me instalu cydia ose diqka prej cydia-s p.sh me shtu si source "cydia.hackulo.us dicka keshtu" e di qe duhet me pas Wi-Fi, po mundesh edhe prej PC me i shtu me naj metod ?
   
 10. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  repositoret gjithqysh me wifi ska tjeter menyre wifi ose 3g ose gprs veq internet me pas a senet mi instalu muni permes ifun box me i shkarku dikun si .deb file !
   
 11. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po un po thom a muj me shkarku naj loj prej PC tani me iTools ose iFunbox mi qit najqysh n'ajfon edhe dashta me thon qe so kam bon iTunes 9.2, po ma lyp gjithqysh 10.5 ose ma t'lart po me nifar library m'kalli.
   
 12. H4cKinT0Sh

  H4cKinT0Sh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  E kom 1 iPhone 4 Os 5.0.1
  Gjithqka u kan nrregull u kan jailbreak
  po 1 ristartova 1 dit masnej mdalke " No sim card installed "
  Qka mi bo ? i kom provu tona senet nYT qe jon po asnjo spo funksionon
   
 13. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Tash edhe ni pyetje tjeter :
  Qysh muj me bo foto ekranin p.sh kur jom ka punoj me iphone 4 a duhet naj app a qysh , p.sh lockscreen po du me fotografu aty me or e krejt komplet qysh duhet ?
   
 14. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  bonja update itunes bone 10.5 se o ma i mire a per me e bo foton e iphonit ata ne lock screen . Veq maje ndrydhun home buton tani meniher power buton edhe ki me pa qe ka mu fotografu tani shko te fotot e gjan .

  btw : Kogja ja ke majt ti vetit mdoket si lloj hakeri edhe mke sha ncs mos gabofsha :roll: anyway nese sdin vet apet
   
 15. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Um msoj edhe njoni xD
  um ke perzi dDitt :)

  P.S : ku muj me gjet lojra .ipa a qysh osht kjo prapashtesa edhe a duhet me i shti me iTools ?
   
 16. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  Nejse na fal !

  po qfar do loje e kerkon me prapashtes .ipa ose hin direkt ne apptrackr.org e shkarkon qfare dush pastaj ma i miri osht iFun Box . Kur te lidh iphonin me iFun box ta qet atu posht Installous app Install . Osht me foto klikon qatu tani e kap at aplikacionin qe e ke shkarku edhe e qet qatu kur te kryhet . hin ne iphone ne installous te downloads edhe e instalon permes iphonit .
   
 17. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po un se kom installous, se nuk e kom wi-fi ne shpi, harrova dje me instalu installousin, iFun Box nuk po me funksionon.
  P.S a mundeni me mi gjet do lojra me vetura qe p.sh ka te sillsh iphone me ju kthy edhe timoni asaj, per iOS 5.1.1 mos gabofsha :p
   
 18. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  installousin mun e merr edhe me GPRS sosht e thane veq WIFI . ifun box funksionon vetem duhet me pas te instalum itunes ne pc . Loja me kerre me te mira jon Asphalt 6 dhe 7 , CSR racing , Need for speed underground , need for speed shift , Need for speed hot pro suit , a me wollon mu sill u kannnn ................ Spom kujtohet per momentin veq su kan e mire :S Me wallan mu sill jon palidhje
   
 19. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,536
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  93
  per "vollon" e pata fjalen kshu , p.sh si need for speed prosuit kshtu qe ka te sillsh iphone shkon edhe aj per qito e pata fjalen qe mundeni mir, sa me shpejt nese ki koh se ja therra pom vyjn per neser :p (pa internet,pa wifi pa sen :p)
   
 20. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  po krejt qato loja qe ti shkruva jon qishtu qysh pi don edhe kejt bojn pa wifi , veq duhesh me i downloadu edhe luj , veq a ta man baterija !
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...