1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pyetje absurde lidhur me domainat .al

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga El Professor, 15 Maj 2020.

1. El Professor

El Professor Anëtar

Postimet:
    6
    Pëlqimet:
    5
    Pikë nga trofetë:
    3
    Përshëndetje të nderuar anëtarë të ITShqip,

Unë edhe pse me profesion nuk kam të bëj me teknologjinë, unë e njoh mirë. Kam siguruar disa Bitcoin të mira pasi u riktheva nga "pauza" dhe desha që t'i investoj në një webfaqe. Deshta që të krijoj një webfaqe me domain .AL mirëpo desha të di, a e pranon Google Adsense (si dhe platformat tjera) TLD .al? Siç po shihet, kjo është pyetja ime absurde!
    Ideja ime është që të krijoj një webfaqe (nuk e kam caktuar përmbajtjen ende, jam në brainstorming kështuqë jepni ndonjë ide) ku do të mundohem ta rris numrin e vizitorëve përmes disa metodave bazike të reklamimit, derisa të më vie koha që të aplikoj e ndoshta edhe pranohem në Google ads. Por vetëm doja të dija se si janë rregullat! A ja vlen domaini .AL si një TLD i një webfaqeje që do të ketë përmbajtje të gjuhës angleze.

Një pyetje tjetër: Unë e di që Google Adsense është e ndjeshme shumë në webfaqet me përmbajtje mjekësore. Si thoni, a lejohet të krijohet një webfaqe me këshilla mjekësore apo jo?

Ju faleminderit të gjithëve,
    El Professor

2. .#Pr!nCe

.#Pr!nCe Anëtar Aktiv

Postimet:
    250
    Pëlqimet:
    61
    Pikë nga trofetë:
    28
    Kushti kryesor i Google Adsense eshte CONTENT i cili pastaj ndahet ne detaje si gjuha, plagjiatura etc..
    Shkurt shqip TLD ska lidhje

El Professor dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
  3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,223
    Pëlqimet:
    741
    Pikë nga trofetë:
    343
    Per sa i perket .al si e ka referuar edhe anetari me larte nuk ka lidhje. Mjafton qe te jete nje nga gjuhet qe suporton Adsense. Tashme per sa i perkete artikujve mjeksor mund tu shpetosh vetem nese vendos nje abut te forte qe tu mbushesh mendjen atyre qe do aprovojne faqen ne Adsense. Kurse reklamimi do te sugjeroja me mire fb dhe instagram. Por edhe twitter sjell goxha vizitore.

El Professor dhe bthaci pëlqejnë postimin.
  4. bthaci

bthaci Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    28
    Me sa di un adsense nuk kerkon shum trafik por vtm artikujt edhe sa koh ka qe esht aktiv website.

El Professor pëlqen postimin.
  5. Jisan

Jisan Anëtar Aktiv

Postimet:
    104
    Pëlqimet:
    26
    Pikë nga trofetë:
    28
    sa kohe vonon me ta aprovu / refuzu webin adsense n 2020 ?

6. bthaci

bthaci Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    28
    2 jav deri n3

7. Poshnjari

Postimet:
    2,223
    Pëlqimet:
    741
    Pikë nga trofetë:
    343
    Varet mua nuk me ka zgjatur me shume se 3-5 dite.

8. bthaci

bthaci Anëtar Aktiv

Postimet:
    230
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    28
    N2020?

9. Poshnjari

Postimet: