1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pune nga Shtepia CCNA

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga REMZI, 15 Shtator 2018 në ora 10:58.

1. REMZI

REMZI Anëtar

Postimet:
    8
    Pëlqimet:
    2
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje te gjithve jam duke ndjekur nje kurs te CCNA te gjitha nivelet nga 1 deri ne 4 Routing & Switching pytja ime eshte pas perfundimit dhe qertifikimit qe do kogja pune a mund te punohet online per Kompani te jashtit nga shtepia pasi qe kam lexuar se ka kompani qe e ofrojn ket mundesi , kushdo qe ka informata rreth kesaj te lutem te shkruaj.
    Shum respekte per punen qe e ofroni.

2. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    436
    Pëlqimet:
    119
    Pikë nga trofetë:
    43
    Cisco nuk mendoj qe eshte remotely pune ma shume mendoj qe eshte pune qe duhet te jesh prezent me paisje ne vendin e punes praktike reale,a sa per pune nuk eshte e lehte vetem me CCNA,.

3. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    122
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    43
    Pse e kryne CCNA pa bere pervoje me rrjeta disa vite nuk mund te punosh diku sipas pervojes e kam, se aty kurse perdorni vetem Ruter dhe Switch cisco qe lirisht mundem me than qe 90% kompanive nuk i perdorin fare sepse jane teper shtrejt vetem nje wifi modem i ciscos kushton gati 500 eu .
    Pastaj vijne kurset CCNP etj qe jane me profesionale...
    Remote nuk ke mundesi te punosh remote se duhet te punosh me paisje fizike qe i prek .

4. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,169
    Pëlqimet:
    1,293
    Pikë nga trofetë:
    343
    Tung,

Fillimisht:
    1. A mundesh me punu Online si Network Admin/Engineer psh, me produkte te CISCOs? Po mundesh me punu, nuk ka nevoj me kon gjithqysh prezent!
    2. A mundesh me gjete pune online per kete fushe? Mundesh, por eshte teper veshtire per shume arsye. Njera nder to eshte Siguria!
    Fillimisht qe te punoni si Konsulent, duhet te jeni EXPERT, dhe te keni pervoje nje kohe te gjate, minimum 5 vite pune aktive vetem ne ate fushe. Te preferoj te gjeni pune ne vendin ku jetoni, fitojeni eksperiencen, pastaj mund te shiqoni ne ndonje kompani jasht vendit (ne perendim).

Shpërndaje faqen

Loading...