1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Publikohet videoja prezantuese e flagshipit Samsung Galaxy S9

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga sp0nTeX, 25 Shkurt 2018.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Një video prej 3 minutash përmban gjithë informacionin që duhet të dini për telefonin e ri.
  [​IMG]
  Ndërsa pritet që sot të debutojë Galaxy S9, një ditë më pare u publikuar nga Slashleaks videoja prezantuese e flagshipit të Samsung.

  Një video prej 3 minutash përmban gjithë informacionin që duhet të dini për telefonin e ri. Së pari ashtu si spekulimet sugjeronin, telefoni është shumë i ngjashëm me Galaxy S8-ën.

  Ka pasur disa ndryshime të vogla si vendndodhja e skanerit të shenjave të gishtërinjve por në tërësi të jep të njëjtën ndjesi.  Kur bëhet fjalë për softuerin, videoja tregon një DeX të përmirësuar. Përdoruesit mund të lidhin telefonin e tyre me një ekran apo televizor dhe të marrin një eksperiencë të Android në desktop.

  Videoja gjithashtu thotë se Galaxy S9 është rezistent ndaj ujit dhe vjen me një funksion për përkthimin me anë të kamerës.

  Funksioni shfrytëzon resurset e Google Translate. /PCWorld Albanian
   

Shpërndaje faqen

Loading...