1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pse smbon forumi ne windows xp

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga RexhepS, 30 Shtator 2017.

 1. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje te gjithve
  Pse sme hapen disa webfaqe ne pc windows xp dmth qka jan disa me https nuk hapen ku ne ate list eshte edhe forumi itshqip si muj me rregullu ket sen ?
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Provo me Firefox.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  928
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kontrollo datën në pc
   
  RexhepS dhe Lodvald pëlqejnë postimin.
 4. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  760
  Pëlqimet:
  279
  Pikë nga trofetë:
  93
  provo nje her firefox ose internet explorer
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 5. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Beje disable antivirusin edhe provo prap.

  Nese nuk funksionon,hape internet explorer edhe kontrollo tek proxy settings.
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  nuk bon sepse SSL qe perdor forumi nuk hapet ne windows xp nepermjet chrome. hape me firefox ose ndrroje windowsin mer ndonje te ri.

  Saktesisht tgjith webet qe perdorin ssl e cloudflare nuk hapen ne windows xp. Sepse Cloudflares nuk i do qefi.
   
  RexhepS, Alkeo dhe enneaa pëlqejnë postimin.
 7. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Faleminderit te gjithve problemin e zgjidha me ane te mozilla firefox
   
  Last edited: 11 Janar 2018

Shpërndaje faqen

Loading...