1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pse portalet kryesore shqip kanë ndërru domain dhe URL është në Anglisht?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga blogger, 21 Qershor 2018.

1. blogger

blogger Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Përshëndetje të gjithëve,
    Nuk e di nqs e keni vërejtur që prej 2 javësh, disa portale në vend si Xing.al, RevistaClass.Al, apo anabel.al i kanë kthyer domain-et e tyre në Anglisht.
    Diçka që vihet re shumë lehtë është se titulli i lajmit është në Shqip por në URL gjenerohet në Anglisht. Cili është qëllimi i kësaj? Rritja e trafikut?

https://snag.gy/osEmAg.jpg

2. dardanvu

dardanvu Anëtar

Postimet:
    26
    Pëlqimet:
    2
    Pikë nga trofetë:
    13
    E kam vërejtur edhe une këtë gjë!
    Dhe kur futesh ne lajmet e tyre e shef qe kan reklama te google adsense edhe pse teksti eshte shqip!

3. Mejdi

Mejdi Anëtar Fillestar

Postimet:
    90
    Pëlqimet:
    35
    Pikë nga trofetë:
    18
    E kane nderru domainin ngase iu eshte bllokuar instant article dhe per momentin spo ka mundesi me e rikthy, e po duhet domain te ri per me hap instant te ri

4. Pajtim-H

Pajtim-H Anëtar Aktiv

Postimet:
    299
    Pëlqimet:
    96
    Pikë nga trofetë:
    38
    Kete e bejne vetem per te mashtruar Google kinse po i referohen atij lajmi ne gjuhen Angleze qe ne fakt ate e ndryshojne leht ne "Permalink" sikurse qe e ka edhe Wordpress.

5. Pajtim-H

Pajtim-H Anëtar Aktiv

Postimet:
    299
    Pëlqimet:
    96
    Pikë nga trofetë:
    38
    Selim Baruti dhe dardanvu pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...