1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pse portalet kryesore shqip kanë ndërru domain dhe URL është në Anglisht?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga blogger, 21 Qershor 2018.

 1. blogger

  blogger Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Përshëndetje të gjithëve,
  Nuk e di nqs e keni vërejtur që prej 2 javësh, disa portale në vend si Xing.al, RevistaClass.Al, apo anabel.al i kanë kthyer domain-et e tyre në Anglisht.
  Diçka që vihet re shumë lehtë është se titulli i lajmit është në Shqip por në URL gjenerohet në Anglisht. Cili është qëllimi i kësaj? Rritja e trafikut?

  https://snag.gy/osEmAg.jpg
   
 2. dardanvu

  dardanvu Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  E kam vërejtur edhe une këtë gjë!
  Dhe kur futesh ne lajmet e tyre e shef qe kan reklama te google adsense edhe pse teksti eshte shqip!
   
 3. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kane nderru domainin ngase iu eshte bllokuar instant article dhe per momentin spo ka mundesi me e rikthy, e po duhet domain te ri per me hap instant te ri
   
 4. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  299
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kete e bejne vetem per te mashtruar Google kinse po i referohen atij lajmi ne gjuhen Angleze qe ne fakt ate e ndryshojne leht ne "Permalink" sikurse qe e ka edhe Wordpress.
  [​IMG]
   
 5. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  299
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Selim Baruti dhe dardanvu pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...