1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pse nxehet processori?

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga qamili, 20 Qershor 2019.

1. qamili

qamili Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    deri tash ka punue perfekt PC jem ,mirepo tash si ta lshoj PC temperaturen e ka 70-72 grad...pastaj brenda 2-3 minuta i shkon temperatura 100 edhe fiket vet -
    Po ju tregoj,se ja kam nderru ate gellin qe i vendoset ne procer per me ftof.,por prap njejte.
    ftofsin e ka me uje ia heqa me ly me gell prap,por badihava nuk ftofet aspak.

flm per sugjerimet-ndihmat tuja

2. albani99

albani99 Anëtar Aktiv

Postimet:
    270
    Pëlqimet:
    47
    Pikë nga trofetë:
    53
    Shume faktor mujn me ndikue , a ke provu ni formatizim me ja be pc, shiko te Task Manager Processes shiko qa eshte tu e ngarku procesorin max , ka mundesi naj virus , trojan me shkaktu kete ...
    Nje lloj te ketij problemi kam patur , kisha patur USB stick me virus , pas instalimit te windowsit aty kam patur driverat si dhe programet , tane kohen me shkonte cpu 90% pas formatizimit dhe shmangjes se usb stikit u rregullue problemi,,

qamili pëlqen postimin.
  3. Rafet Maxhuni

Rafet Maxhuni Anëtar Aktiv

Postimet:
    424
    Pëlqimet:
    31
    Pikë nga trofetë:
    28
    Mundet mos me prek cooler mir ne cpu

qamili pëlqen postimin.
  4. qamili

qamili Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    edhe formatizim ja kam bere, mas formatizmit prap po nalet duke punuar ..per pak minuta i rritet temperatura dhe shymet vet.

5. qamili

qamili Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    kam punuar pa problem 4-5 vite krejt ne rregull..mirepo tash papritmas ndryshoj dhe pe rrit temperaturen

6. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    177
    Pëlqimet:
    23
    Pikë nga trofetë:
    28
    Provo qiti shum gel edhe qitja +1 cooler tjeter

7. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,528
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    178
    sic ta tha antari me siper provo me i ndrru cooler ose ate qe ke testoje mir a punon krejt nrregull, edhe dicka tjeter futu ne BIOS dhe prej aty mundesh me shiku cpu temp/fan speed nese edhe prej aty ndodh e njejta gje, dmth qe mos e bo format prap se ska lidhje OS..

qamili pëlqen postimin.
  8. qamili

qamili Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    edhe aty ne bios e kam pa qe temperatura eshte shum nalt permbi 80 shkoj menjehere edhe u shym prap.

si ta leshoj shkon permbi 80 menjeher ,per 2-3 minuta gadi 100 grad shkon edhe shymet...masanej e la afersisht 2-3 or mu ftof...kur ta lshoj prap njejt.

9. selim canar

selim canar Anëtar Aktiv

Postimet:
    145
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    33
    Me mire shife ne task manager per per pajisjen qe e shkakton ose ndonje virus

Shpërndaje faqen

Loading...