1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pse nxehet processori?

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga qamili, 20 Qershor 2019.

 1. qamili

  qamili Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  deri tash ka punue perfekt PC jem ,mirepo tash si ta lshoj PC temperaturen e ka 70-72 grad...pastaj brenda 2-3 minuta i shkon temperatura 100 edhe fiket vet -
  Po ju tregoj,se ja kam nderru ate gellin qe i vendoset ne procer per me ftof.,por prap njejte.
  ftofsin e ka me uje ia heqa me ly me gell prap,por badihava nuk ftofet aspak.

  flm per sugjerimet-ndihmat tuja
   
 2. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  270
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shume faktor mujn me ndikue , a ke provu ni formatizim me ja be pc, shiko te Task Manager Processes shiko qa eshte tu e ngarku procesorin max , ka mundesi naj virus , trojan me shkaktu kete ...
  Nje lloj te ketij problemi kam patur , kisha patur USB stick me virus , pas instalimit te windowsit aty kam patur driverat si dhe programet , tane kohen me shkonte cpu 90% pas formatizimit dhe shmangjes se usb stikit u rregullue problemi,,
   
  qamili pëlqen postimin.
 3. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mundet mos me prek cooler mir ne cpu
   
  qamili pëlqen postimin.
 4. qamili

  qamili Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  edhe formatizim ja kam bere, mas formatizmit prap po nalet duke punuar ..per pak minuta i rritet temperatura dhe shymet vet.
   
 5. qamili

  qamili Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  kam punuar pa problem 4-5 vite krejt ne rregull..mirepo tash papritmas ndryshoj dhe pe rrit temperaturen
   
 6. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provo qiti shum gel edhe qitja +1 cooler tjeter
   
 7. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,528
  Pëlqimet:
  425
  Pikë nga trofetë:
  178
  sic ta tha antari me siper provo me i ndrru cooler ose ate qe ke testoje mir a punon krejt nrregull, edhe dicka tjeter futu ne BIOS dhe prej aty mundesh me shiku cpu temp/fan speed nese edhe prej aty ndodh e njejta gje, dmth qe mos e bo format prap se ska lidhje OS..
   
  qamili pëlqen postimin.
 8. qamili

  qamili Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  edhe aty ne bios e kam pa qe temperatura eshte shum nalt permbi 80 shkoj menjehere edhe u shym prap.

  si ta leshoj shkon permbi 80 menjeher ,per 2-3 minuta gadi 100 grad shkon edhe shymet...masanej e la afersisht 2-3 or mu ftof...kur ta lshoj prap njejt.
   
 9. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Me mire shife ne task manager per per pajisjen qe e shkakton ose ndonje virus
   

Shpërndaje faqen

Loading...