1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Pse është CPM 16$ në ADSTERRA?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 19 Korrik 2020.

Tags:
 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  537
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje!

  Sot pash qe CPM'ja kishte shkuar 16$, madje me 67 impressions.
  Si ka mundesi? >FOTO<
   
 2. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  570
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  A din najkush me na tregu per Adsterra a ja vlen me punu me to a esht alternativ e mire e Adsensit apo jo?
  Edhe per punen e pagesav a i ben me rregull gjdo muaj apo paraqet problem?
   
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  977
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  173
  Me AdSense , nuk ja vlen me e krahasu por osht e mire pagesat i kryen me rregull ska probleme.
  Vetem nese ki Vizita US,CA,DE,FR,AU fiton mire.
   
 4. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ndodh sepse ke pasur tek klik nga shtetet si UK ose USA,
   
  miraxh pëlqen postimin.
 5. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese ke web tmir mos vendos adsterra se ta prishin webin, vizitoret nga shtetet e mira i bejn redirekt ne reklama qe nuk lejojn webin te hapet, madje dhe banerat i bejn redirekt,
   
 6. Alex

  Alex Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Fb ta bllokon domain 100% të garantoj!
  Për pagesat nuk e di.
   
 7. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  220
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  1. Visitort qe jan hi ne web tondin ka kry komvertime ne reklama te adsterres.
  2. Visitort kan qene me ndonje provider isp per te cilin advertiserat kan pagu shum
  3. Visitort kan kry komvertime te cilet jan kan me internet 3-4G.

  propellerads eshte ma i mire. Deri 680$ cpm kam pas ne te. Shum shpejt i kom bo permi $300.
  Ndersa pages nuk e di te shoh si shkon eshte hera e par qe punoj me ta. Ne skrill po provoj po ata Kosove skishin kshtu qe nashta nuk me qesin probleme muna mi withdraw paret nga skrill ne Raiffeisen.

  perveq se supporti i Propellerads jan pak thmiaqa.. edhe sa kom mujt me kuptu jon Ruse.

  per mu Adsense dhe Propellerads jon #1
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,058
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Adsterrra o e mire me pas traffik veq usa , po pate traffik perzim CPM bjen n minus gati , domainin ta bllokon gjithkah ka e bon share , nuk e di pse , edhe pse i ki t nalta reklamat plus 18 prap krejt rrejtet sociale mas pari fcb ta bllokon domain hic pa bo thuajse shra , e per pages sdi skom marr asniher se e di qe me paypal e ka e paypal sperdori .
   
 9. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  28
  mos dini nej broker qe btc mi dergu direkt ne WU
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Adsterra esht e mire por te keqe e ka qe fb ta bllokon link spamm, per me pagu kisha then paguan me mir se adsense .
   
 11. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,058
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Me heret ka pas tash nuk njof ndonje
   
  profesori pëlqen postimin.
 12. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  220
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Vllaqko permi 45 cent e kom cpc usa ne adsense
  Adsterra as qe i afrohet
   
 13. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  53
  T`ka qit reklama intersticial ose push up - edhe garant erotic ads -- m`kan shkrujt prej adsterra keto dite me m`pyet pse sjom hala me ta , edhe ju kam tregu arsyen (erotic ads edhe pse ja nal n`dashboard aty n`adsterra , apet ti shfaq n`website kohe mas kohe ) mu pergjigjen qe per kta duhet me fol menagjerin edhe ai manualisht i hjek krejt reklamuesit cka qesin asi reklama prej dashboardit tond --- ( amo apet sju besoj diqysh hahaha )
   
  miraxh pëlqen postimin.
 14. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  537
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  63
  une nuk e kam problem nqs ka ads erotic sepse nuk shperndaj link ne rrjete sociale :p... a duhet ti aktivizoj vete reklamat erotic qe te kem CPM te larte apo si eshte puna? :D
   
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,058
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Po
   
  miraxh pëlqen postimin.
 16. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk e kam provu shum dy dit e kam perdore dhe keto te dhena i kam
  [​IMG]
   
  bthaci pëlqen postimin.
 17. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  28
  qysh i keni marr pagesat o vllazni
   
 18. waaLi Ferati

  waaLi Ferati Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  qfar faqje ki ?
   
 19. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  537
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  63
  shkarkim lojrash
   
 20. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,815
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  83
  un e kam marr BTC po ke mundesi edhe me paypal, i ke aty menyrat e pageses ka edhe wire transfer po 1000$ esht kushti ..
   

Shpërndaje faqen

Loading...