1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Projekt per Shoqate

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga LOST, 28 Shtator 2022.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. LOST

  LOST Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje te nderuar Antare te Forumit Itshqip


  Qe sa kohe e kom ne mendje me zhvillu nje projekt po nuk kom pas kohe mu angazhu ne to, dhe po kerkoj ndihme qe nese ndokush mundet dhe deshiron te me bashkangjitet per krijimin e saj.


  Si fillim te me sugjeroni 1 Emer per Platformen dhe ideja ime eshte me kriju nje web platforme shoqate humanitare online me i ndihmu skamnoret (varferit ) me donancione qe do mblidhen ne shoqaten te ndertohet ne platformen e re.

  Kohen e fundit ja kam vendosur mendjen dhe shum antar kan filluar te kontribojne me donancione neper Forume te tjera te ndryshme.


  Cdo donacion qe bohet ka mu vendos emri i personit dhe shuma qe e ka dhuru aj person. Po e mira e krejt ksaj ka me kon qe ne fund te cdo muaji, parate e mbledhura kan me ju dorezu familjeve ne nevoje


  Gjithashtu kom mendu edhe me bo qe me publiku cdo shtepi ose person ne nevoje, dhe me dhuru para veq per ate person te caktuar. Po kjo ide nuk mu ka dok shum e mire, shkaku qe nje person munet me pas shum nevoje (p.sh. me ndertu nje shtepi) por nuk merr donacione te mjaftueshme, dhe dikush tjeter qe ka nevoje vetem per ushqim me marr donacione shum ma shum se ky tjetri. Thjesht kom mendu qe nuk osht e drejte.  Nese keni ndonje ide ju qka me shtu, qka me ndryshu ose qka me hek i mirepres te gjitha.


  Gjithashtu nese mendoni qe duhet te zhvillohet ne teknologji tjera, i mirepres sygjerimet e juaja.


  Besoj qe sa ma shume qe te jemi, aq me shpejt kryhet platforma dhe gjithashtu eksperienca e te gjitheve mund te na ndihmoje te krijojme diqka interesante dhe me vlere per te gjithe shqipetaret.  Faleminderit te gjitheve.


  Gjithe te mirat.
   
 2. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  156
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  A je i sigurt qe do i dergosh per ndihme? Se dhe elvis naci keshtu thot po ble kostume nga 10k euro...
   
 3. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  973
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk besoj se ka nevoje per nje shoqate tjeter pasi qe kemi dy shoqata
  nuk vjedh ai o shok mos ja fut kot, ai ka bizniset e veta, mos ja fut kot
   
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,418
  Pëlqimet:
  401
  Pikë nga trofetë:
  163
  Pershendetje te pergezoj per iniciativen eshte ide e mire mirpo gjithmone ka sfida sidomos kur ke pune me shqiptare
  duhet te mendosh se pse njerezit mund te ken besim te platforma jote dhe ta perdorin per donacione?
  si dhe me qfar teknologji po mendon me zhvillu platformen, format e pagesave?
  nese veq zhvillohet ne teknologji qe kam pervoje do kontriboj aq sa kam mundesi dhe kohe te lire
  gjitha te mirat
   
 5. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  totalisht gabim je ne kete aspekt

  Tregona me qka deshiron me ndertu ate platforme?
   
  Last edited by a moderator: 28 Shtator 2022
 6. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  465
  Pikë nga trofetë:
  123
  Hahahaha, edhe hoxh edhe me biznese. Sikur nuk shkojn te dyja bashk lol. Do thuash ti pse, feja jasht vendeve arabike nuk te le me ngrit koke sepse askush nuk te puneson qe ti te falesh 5 vaktet ne orar te punes (llogjike e thjeshte pa paragjyku askend, ky ishte mendim pronari). Plus predikimi i fese do kohen dhe perkushtimin e vet, cka ti smundesh me u bo bisnesmen apo me vu pasuri duke punu. Per mos me then qe familja, femijet etj etj.

  Gjithsesi, ka ndihmuar shum persona por gjithmone ka kap rastet me te nxehta nga ku ka marr 3000% te ardhura me shum.
  Do thuash ti rastet e termetit i ke me fakte, po normal qe i kam pare. Ka bo investim po jo 10M euro. Max jan investu 7-8M (ktu thash shum).

  Gjithsesi, bravo i qofte sepse ka marre iniciativen e veshtire por nderkohe dhe te lehte.
  Te mashtrosh te tjeret nen petkun e fese je totalisht i besushem sic eshte dhe sot. Plusi tjeter eshte se shfrytzon dhe popularitetin e atij kengetarit qe e duan shum persona per patriotizem per tu besuar akoma me shum ne publik.

  Gjithsesi, e di qe ka shum mbeshtetes. Ka dhe nga ato qe te kercenojne kur ja shan Elvisin, se i dhimbset ma shum se nana e baba vet.
  Por un mendimin tim e kam then dhe do e them gjithmone per kete individ.


  PS: Sa per temen, projekt i deshtum nisur nga fakti se kush e ka shtru si ide.
   
  beyourself pëlqen postimin.
 7. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  156
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  .
   
 8. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  bruhh tema po devijon jasht korrnizave me fe e politik
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Perqendrohuni tek tema mos komentoni per ceshtje te tjera. Nuk ja vlen te komentoni dhe te fshien komentet.
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  problemi me kta esht se perdorin fene per gjithcka, kam pare nje video nje dite qe kishte hapur nje dyqan orash dhe thoshte ishalla i madhi zot me sa me shum shitje, dhe nuk e di po personalisht nuk do ta kisha perdor kurr fene e bamirsine per te perfituar.
  -persa i perket temes esht dicka qe nuk bohet aq kollaj
   
 11. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  973
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk vjedh vlla mos fol palidhje tlutna
  nese ka pare ka pare si gjith te tjeret ka dikush qe i dergon dhurat pare a mos mi morr a ?
  tlutna mos komento sene qe sje kerka
  dorzo fakte qe po vjedh
   
  KMN pëlqen postimin.
 12. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  160
  Pikë nga trofetë:
  43
  Qysh po fol sikur ti me qene kontabilist i tij
  Kur fol per nje person si Elvis Naci , eshte mire me fol me fakte, e jo me paramendime e ksi gjera tjera
   
  M.L pëlqen postimin.
 13. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  156
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ja prit sa ti mbledhim. Por kontrollo pak per historin e spitalit. Elvis naci krijoj nje spital per te varferit, pasi e krijoj ate ai e shet spitalin tek disa njerz te cilet e bejn ate spital privat... Ndoshta jam gabim, por hulumtoni pak rreth kesaj. Ca mendo ti, e ka dhen falas spitalin? Nuk ka fitu miliona para nga kjo? Apo i ka dhuru tek njerzit ne nevoje... Edhe un krijoj shoqat marr 10 Milion, 8 i mbaj vet dhe 2 i dhuroj. Qe te me besojn njerzit... Dhe un e pelqej elvis nacin por po vjedh shume.
   
 14. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,314
  Pëlqimet:
  1,010
  Pikë nga trofetë:
  193
  Kto lloj tema sipas mendimit tim duhen mbyll ktu ai qe do me hap shoqate shko regjistroju n shtet si organizat humanitare trego veten kush je etc , mos hupni kohe kot.
   
  M.L dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...