1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Projekt per donacione

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Taboo, 26 Dhjetor 2018.

 1. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje @Taboo ,

  Se pari te falenderoj per kontributin ne lidhje me organizata (OJQ) te tilla, ne hostojme shume faqe Shqiptar e asaj Islame njera nga ato eshte e elvisnaci.al, firdeus.al (fondacnioni firdeus poashtu i Elvis Naci) per nga ana e hosting etj, me gjith deshire e hostojme cdo website te organizatave te tilla natyrisht falas. Mua me interesoje dhe ose me shqeteson pjesa e asaj te pagesave, cilin merchant do perdorni per pagesa, sepse kur thoni nje te tille sic eka Elvis Naci/ fondacioni firdeus (gofundme) ishte i vetmi ce pranonte fondacione sa i perket shtetit te Shqiperise dhe besoj e njejta gje do vlene e per ate te Kosoves. Sa i perket zhvillimit te website, e asaj te applikacioneve mobile, qofte Android apo iOS. Ne rast se ju duhet ndihme rreth ketyre, mos hezito dhe na kontakto, me gjith cejf do ju ndihmojme. Por ce ju njoftoje dhe per kete ce, nga ana jone eshte kontaktuar Halil Kastrati e ose staffi i tij, por thone ce kishin ne pipeline ndertimin e uebit te tyre dhe ce nuk deshironin ndihme rreth organizates se tyre sa i perket ne lemine e internetit.

  Sinqerisht,
  Fatmir D.
   
  albert1 dhe Taboo pëlqejnë postimin.
 2. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume qe je i gatshem me dhon ndihmen tende per realizimin e ketij projekti. Edhe un e kom kontaktu Halil Kastratin po nuk kam marr ende asni pergjigje prej tij, por gjithsesi nese ky veq eshte duke e zhvilluar, ne mund t'ia dhurojme ndonje organizate tjeter ose t'ia ndajme parate e grumbulluara organizatave ne fund te cdo muaji.

  Sa i perket hosting, edhe anetari @DardanDaci ka shpreh deshiren me na ndihmu me hosting.
  Nese mundesh dergoma email tend ne PM qe te ftoj tek nje channel ne Slack, dhe aty mund te bisedojme te gjithe sebashku rreth Android, IOS application dhe gjithashtu rreth pjeses se pagesave se cilen platforme duhet te perdorim.
   
 3. x-trem

  x-trem Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Edhe unë jom I gatshem te ndihmoj
   
  Taboo dhe AlbaHost pëlqejnë postimin.
 4. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume qe je i gatshem me dhon ndihmen tende per realizimin e ketij projekti.

  Nese mundesh dergoma email tend ne PM qe te ftoj tek nje channel ne Slack, dhe aty mund te bisedojme te gjithe sebashku.
   
 5. ray.dh

  ray.dh Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  jam i gatshem per te te ndihmuar
  Grafik / html / css / js / vue / angular / php

  Jam kurioz nese e keni filluar si projekt pasi shof shume veta jane te gatshem te ndihmojne ?
   
  Taboo pëlqen postimin.
 6. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shum iniciativë e mir dhe pom pelqen inciativa e te gjithve per me kontribu!
  Pasi te kompletohet projekti (ose afer lansimit) po shpresoj qe mundem te kontriboj ne aplikacionin per iOS!
   
  Taboo pëlqen postimin.
 7. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje, se pari faleminderit qe deshiron me u bo pjese e ketij projekti.

  Per momentin projekti nuk ka fillu hala se jom kon pak nxon, besoj ne fillim te shkurtit do filloj gjithqka.
  Po te shkruaj ne PM, dergoma email ta bej invite ne nje channel ne SLACK, ku jemi te gjithe.
   
 8. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje, faleminderit shume qe deshiron me u bo pjese e zhvillimit te ketij projekti. Po te shkruaj ne PM dhe dergoma email, te te bej invite ne SLACK ku mund te bisedojme te gjithe. Besoj qe pasi te kryhet API mund ti'a fillosh te punosh edhe ne IOS.
   
 9. Erion-IT

  Erion-IT Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kot per kuriozitet , cfare eshte bere me kete projekt . Ka filluar realizimi i tij apo ka ngecur ktu ne komente :/
   
 10. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nuk ka filluar asnjeher
   
 11. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  263
  Pikë nga trofetë:
  73
  Adaptohem ne shum gjuhe por mos prit te jem ne dispozicion tendin apo te dikujt tjeter.

  Hap nje public repository ne Github dhe na ler te punojme kur te gjejm kohen & mundesine per te bere noi commit aty. :)
   
 12. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nuk ka fillu asnjeher, pasi qe kom bisedu me Halil Kastrati dhe me ka thene qe ni ekip tjeter veq eshte tu u marre me te (gje qe ka kalu 1 vjet edhe hala nuk kan publiku asgje). Besoj se shpejti do i hapi 2 repo ne Github (back dhe front) dhe do ju njoftoj ketu. Pastaj mund te zgjedhni ju se ciles organizate/organisatave tia dhurojme.
   
 13. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Po besoj do e bej se shpejti, do i hapi 2 repo (front dhe back) dhe pastaj mund te fillojme secili kur ka kohe te shtoje diqka.
   
 14. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Last edited: 9 Mars 2020
 15. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  263
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ca u bo me kte projekt?
   
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ja kom nis me punu ne API, ne repo qe e kom publiku po per shkak te angazhimeve te shumta qe i kom pas kohes fundit nuk kom mujt me vazhdu me tej personalisht. Dhe do vazhdoj ne ate moment qe te me jepet pak kohe e lire!

  Por pasi eshte public repo, te gjithe mund te kontribojne ne te!
   
  SherifSheremetaj pëlqen postimin.
 17. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  263
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ose nuk dine ta perdorin github ose jane fjale boshe ato me siper "dhe un, dhe un".
  Suksese shoku, do te te ndihmoj me front-end shum shpejt!
   
 18. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Po mendoj qe edhe ata me siguri nuk jane te lire per momentin qe nuk po mujne me fillu me punu ne te.

  Faleminderit prej teje. Gjithashtu edhe repo per front-end eshte aty, po nuk kam krijuar asgje shkaku qe nuk e disha a dojn shumica me punu me React, Angular, Vue apo ndonje framework tjeter.
   

Shpërndaje faqen

Loading...