1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Projekt per donacione

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Taboo, 26 Dhjetor 2018.

 1. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje anetare te forumit ITSHQIP.

  Qe sa kohe e kom ne mendje me zhvillu nje projekt po nuk kom pas kohe mu angazhu ne to, dhe po kerkoj ndihme qe nese ndokush mundet dhe deshiron te me bashkangjitet per krijimin e saj.

  Ideja eshte qe me kriju nje web platforme (ndoshta edhe Android dhe IOS) per donacione. Qe cdokush te mund te krijoje nje profill te tij ne platforme dhe te dhuroje shuma te parave (+1$) me ane te Credit Cards, Paypal dhe shume menyrave tjera te pageses. Cdo donacion qe bohet ka mu vendos emri i personit dhe shuma qe e ka dhuru aj person (diqka si ne GoFundMe). Po e mira e krejt ksaj ka me kon qe ne fund te cdo muaji, parate e mbledhura kan me ju dorezu familjeve ne nevoje, ose organizatave qe mirren me kete pune (p.sh. Jetimat e Ballkanit - Halil Kastrati) dhe cdo dorezim i parave do te dokumentohet me foto dhe video.

  Mundem me bo funksione si p.sh nje person kur regjistrohet me e bo qe cdo muaj (ne date te caktuar) te dhuroje nje shume te caktuar (p.sh. cdo muaj nga 20$) dhe automatikisht me ia terheq parate nga kredit kartela qe ai e ruan aty.

  Gjithashtu kom mendu edhe me bo qe me publiku cdo shtepi ose person ne nevoje, dhe me dhuru para veq per ate person te caktuar. Po kjo ide nuk mu ka dok shum e mire, shkaku qe nje person munet me pas shum nevoje (p.sh. me ndertu nje shtepi) por nuk merr donacione te mjaftueshme, dhe dikush tjeter qe ka nevoje vetem per ushqim me marr donacione shum ma shum se ky tjetri. Thjesht kom mendu qe nuk osht e drejte.


  Nese keni ndonje ide ju qka me shtu, qka me ndryshu ose qka me hek i mirepres te gjitha.

  Gjithashtu sa i perket punes qe me me ndihmu rreth ksaj platforme, un per veti punoj me ASP.NET Core, kshtu qe po mendoj me e zhvillu ne keto teknologji: ASP.NET Core, MSSQL, HTML, CSS, jQuery. Tash nese najkush prej juve munet me e bo design, najkush me u marr me pjesen e front-end (munet edhe p.sh. Angular, React ose VueJs), najkush me u marr me pjesen e security pasi qe ka me pas pagesa qe bohen ne to (dhe ndoshta te dhena te kredit karteles), pjesen e hosting, pjesen e arkitektures qe aplikacioni me kon sa ma reliable dhe efecient, dhe gjithashtu edhe pjesen e IOS dhe Android nese mendoni qe eshte me lehte per usera me e perdor.

  Gjithashtu nese mendoni qe duhet te zhvillohet ne teknologji tjera, i mirepres sygjerimet e juaja.

  Besoj qe sa ma shume qe te jemi, aq me shpejt kryhet aplikacioni dhe gjithashtu eksperienca e te gjitheve mund te na ndihmoje te krijojme diqka interesante dhe me vlere per te gjithe shqipetaret.


  Faleminderit te gjitheve.

  Gjithe te mirat.
   
  tonkeri, joBs, ahmet123 dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje ,

  Un jom i gatshum met ndihmu edhe me bashkpunu deri narritjen e kti qellimi tprojekti kom pas shum her kete ide po per ket platform duhet nje ekip nese arrijm te behmi ni ekip un jom i gatshum me jep kontributin tem si ne financim por edhe krijim e platformes web sa i perket mobil app nese ka developera tmir do ishte ni + i madh per ket ekip .

  Problemin e vetem ku un e shoh osht regjistrimi si shoqat pasi nese nuk e kemi kete regjistrim at her do kemi probleme te medha per verifikime
  ose edhe nje kerkim bashkpunimi me njeren nder shoqatat tona ose si me te njohuren e Jetimat e ballkanit .
   
  Taboo pëlqen postimin.
 3. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Per Web HTML,CSS,PHP Do te jap kontributin tim , jam i gatshem te ndihmoj rreth keti projekti.
   
  Taboo pëlqen postimin.
 4. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nese vetem ndertoni nje arkitetur te mir ne databaz ateher mundem te bashkangjitem ne pjesen e frontit ne angular
   
  Taboo dhe M.L pëlqejnë postimin.
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Failure
   
 6. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume qe je i gatshem me me ndihmu. Besoj qe mund ta regjistrojme si organizate por edhe mund t'ia ofrojme kete apliacion ne kuader te Jetimat e Ballkanit.

  Besoj qe sapo ta bej nje plan si do organizohet projekti do te lajmeroj ne PM.
   
 7. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit qe jeni te gatshem me me ndihmu per te bere kete projekt. Sapo ta bej nje plan organizimin e projektit do te ju lajmeroj ne PM.
   
 8. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pse failure?
   
 9. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Se duhet me pas sigurin 100%, a nuk po tshohin syt qe gjdo gje esht tu bo hacked a?
  Sidomos kur ta qelsh ata ka me pas plot hakera qe kan me thy qat database e kan be ta bo hacked e kan me nejt ntae sun ki me vrejt hic
   
 10. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  @Taboo Qe ka nevoj diqka ka PHP ose qkado, ktu me ke ;)
   
  Taboo pëlqen postimin.
 11. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  A mendon se do i ruajm credit Cartelat ne Database ? Apo diqka te tille , per mendimin tim webfaqja do sherbej vetem si Log ku do te tregohen me emra kush ba bere donate dhe sistemi te jet te bej donate online por te ruaj vetem log se kush dhe sa ka dhen donacion asgje tjeter.
   
  Taboo pëlqen postimin.
 12. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  ok mfal qe fola
   
 13. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Jo bro mos e mer afer asgje , thjesht te tregova se nuk do ruhet asnje informacion perveq emrit dhe shumes ne database.
   
 14. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Fillimisht siguri 100% skum pa qe ka pas ndonje site ne internet hala e dyta duhet me provu për me pas sukses. Me ja nis ashtu me mendu qe si te bej diqka ka me u ba hacked na kurgja nuk kishim ba . Keshtu qe provoje edhe nese bahet hacked jane ba shume site me te medhaja se kjo e nuk eshte ba kurgja .
   
  Taboo dhe M.L pëlqejnë postimin.
 15. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit qe je i gatshem njeri. Shum shpejt do te bej organizimin dhe do te shkruaj ne PM.
   
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Po edhe un po mendoj qe per momentin mos me e bo qat function qe me i ru cc ne databaze. Por mund ta bejme ne te ardhmen nese e shohim te arsyeshme dhe kemi ndonje proffesional ne anen e security.
   
 17. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  940
  Pëlqimet:
  650
  Pikë nga trofetë:
  173
  Nqoftse doni un jau siguroj me skript e me host me te gjitha nese veq jeni serioz ne kete inciativ.
   
  Taboo pëlqen postimin.
 18. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Jam i gatshem per me kontribu, jom proficient ne python po kam perdor edhe php/js, nese keni nevoj per dikon me qit skillset pm.
  PS: A ka me qen open source projekti?
   
  Taboo pëlqen postimin.
 19. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje dhe faleminderit shume qe deshiron me u bashkangjit. Po projekti osht shume serioz. Dhe per me qene sa ma i besueshem per njerezit, jom tu mendu me bisedu me Halil Kastrati dhe kur te publikohet te ket emrin e tyre, qe dmth cdo shume qe dhurohet do shkoj direkt tek ta. Besoj qe ma mir kish qene me punu ne to si ekip, pasi qe secili prej nesh e jep kontributin e vet per ket projekt. Por gjithsesi do te lajmeroj kur te kryhet projekti, nese mendon ende me qene pjese e saj per me na siguru hostin.
   
 20. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume qe deshiron me u bo pjese e ketij projekti. Sa i perket se a do te jet projekti opensource, nuk kam menduar per te. Por mendova qe per te qene me i besueshem per publikun, me ia dhon shoqates Jetimat e Ballkanit, qe ata ta perdorin, dhe te gjitha parate do te shkojne ne organizaten e tyre. Per me shume shiko PM.
   

Shpërndaje faqen

Loading...