1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Projekt ne Asterisk/Auto Dialers.

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga tupac.al, 25 Maj 2020.

 1. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  98
  Shum prej jush nuk kan degjuar per asterisk apo per auto dialers/predictive dialers dhe nisur nga kjo tregu shqiptar/kosovar/maqedonas por dhe italian ka konkurence shum te ulet per mos then 0. Sidomos tani ne kohe pandemie.

  Shumica qe merren me telekomunikacion perdorin Vicidial apo FreePBX por gjithashtu edhe me pagese qe ka sa dush por me limite dhe qe kushtojne. (shikoni se si funksionojne ngaqe jan opensource).

  Idea paraprake imja eshte te gje 4-5 djem qe te ndertohet dicka e ngjashme me kto si teori por si praktike me e thjeshte dhe e aksesushme nga paisje te ndryshme.

  Per ta diskutu me shum ftoj te gjith ato qe duan te behen pjese ketu https://t.me/xprojectd (telegram).
  * nuk eshte e thene qe duke u bere pjese e grupit ne telegram je pjese e projektit. Ato qe do behen pjese ne projekt duhet te plotesojne kritere dhe cfare duhet ne grup.
   
  Alkeo, Mr.Gh0$T dhe Universal pëlqejnë postimin.
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  860
  Pëlqimet:
  347
  Pikë nga trofetë:
  93
  Registered
   
  tupac.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...