1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Programe Falas

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga Fannol Gashi, 1 Mars 2011.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Ketu keni nje website i cili cdo dite vendos ne download nga nje program per Windows i cili duhet te blehet por duke ju falenderuar kesaj kompanie ai vjen FREE.

  Programi do te jete 24h ne dispozicion (mundet me ndodh edhe me shume, varet nga marrveshja mes GOTD dhe prodhuesit te aplikacionit). Gjate kesaj kohe shfrytezuesit munden ta shkarkojne programin qe eshte ne dispozicion dhe ta instalojne por vetem gjate asaj kohe 24h (apo sa caktohet). Nese programin e shkarkoni dhe provoni ta instaloni diten tjeter at'her ju nuk do te mundeni :).

  Code:
  www.giveawayoftheday.com

  Info: Kerkova ne forum por nuk gjeta keshtu qe nese eshte postuar kjo me pare at'her vetem e ripertriva kete informate qe te munden antaret e ri ta shfrytezojne kete mundesi.
   
  Bledion03 pëlqen postimin.
 2. cmd

  cmd Anëtar i Njohur

  Postimet:
  678
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Good :D
   
 3. CoLd FiRe™

  CoLd FiRe™ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  360
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  e mir bravooo :D shum programa te mir paska
   
 4. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  flm bro shum programe te mira paska..

  +rep
   
 5. -atdhe

  -atdhe Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,378
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  kttuu n'qillofsh najher me naj prog. qe te nvojetit,lol,
  megjithat eshte post me vler ;)
  sot koka njo palidhje,hahha
   
 6. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kjo eshte postuar shume me heret <a class="postlink-local" href="https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=42&t=527" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=42&t=527</a> me doket por sqarimi këtu te ti ma i mire

  NICE :p
   
 7. Tony_net

  Tony_net Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Faleminderit Bro.. , ke bë mirë që e ke ripostu.
  Meriton + rep.
   
 8. Br3AcKeR-KS

  Br3AcKeR-KS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  890
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  48
  Faleminderit Bro !!

  Per kit Faqe
   
 9. binndz.

  binndz. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Faleminderit phanole
   
 10. etnosimi

  etnosimi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  120
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  phannolee Flm shummm .
   
 11. ZeroCooL!

  ZeroCooL! Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,863
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Skini qka me thon keq se veq e qoni veten posht se shum i mir koka .
   
 12. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Unë do ta formuloja ndryshe këtë temë:

  Tema: Merrni programe SHAREWARE falas brenda 24 orëve!
  Te kjo faqe GIVEAWAYOFTHEDAY çdo ditë del një program provë (shareware), që në qoftë se e shkarkon brenda 24 orëve e merr si falas.
  Përshkrimi i programit tek faqja ka edhe shenimin, kanë mbetur p.sh. edhe 12 orë e 25 minuta (time left...)që ky program të shkarkohet dhe fitohet si falas. Pas 12 orëve e 25 minutave,(pra jashtë afatit 24 orësh të publikuar në këtë faqe), programi po të shkarkohet merret si provë pra demo. Programi ne krye të listës në faqe është falas, kurse programet tjera janë Shareware.

  Me fjalë të tjera disa kompani ngarkojnë ndonjë program të vetin te serveri i faqes. Nga momenti që ky program shfaqet në faqe deri në 24 orë programi po u shkarkua dhe instalua është falas. Me instalimin e programit, programi kontakton serverin e kompanisë që ka krjuar programin, dhe kompania të jep numrin serik për ta regjistruar. Pas 24 orësh programi po u instalua, instalohet si program provë 30 ditë.

  P.S. Të gjitha këto programe që mirren nuk kanë këto përkrahje:
  1) No free technical support (nuk kanë përkrahje teknike pa pagesë).
  2) No free upgrades to future versions (nuk mund ta përditësoni në verisone më të reja pa pagesë).
  3) Strictly non-commercial usage (rreptësisht ndalohet përdorimi komercial).


  Përshëndetje.
   
 13. nitt ^

  nitt ^ Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Super >
   
 14. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Vetem ke harrue me e cek se ato programe jane Shareware, kurse brenda kohes qe gjendet aty mund te merret dhe instalohet falas.
  Zakonisht ndrrimi i programit behet çdo dit në ora 9 te mengjesit sipas ores sone.
  Edhe diqka po nga e njejta GOTD nganjehere ofron edhe lojera falas, por jo çdo ditë që për të kontrolluar se a ka ndonje loj fale shkoni ne lidhjen vijuese:
  <a class="postlink" href="http://game.giveawayoftheday.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://game.giveawayoftheday.com/</a>

  Përshëndetje.
   
 15. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343

  Eshte e cekur :)
   
 16. Bagin

  Bagin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  28
  Poashtu ua rekomandoj edhe këtë faqe për programe falas

  Code:
  https://ninite.com/
   
 17. miga

  miga Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  31
  Me duhet windows movie maker falas,por nuk po e gjej,mund te me ndihmoj kush?

  Sent from my SM-J110H using Tapatalk
   
 18. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,662
  Pëlqimet:
  1,144
  Pikë nga trofetë:
  243
  miga pëlqen postimin.
 19. Taskforce

  Taskforce Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
 20. merlina2

  merlina2 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Sony Vegas Pro kush ka mundesi tma gjej pak ket programin free,flm
   

Shpërndaje faqen

Loading...