1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Problemin Serioz me Monetize YT 2019

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bmwplako, 18 Prill 2019.

 1. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mkan shkru disa antar edhe shume njeri mka pyt qka osht tu ndodh me monetize kete muaj, po skam pas kohe edhe nuk mirna me ket sport qe nje kohe te gjate. Po pasi pas disa mesazhe e pyta nje shok qe mirret me ket pune me tregoi qe vetem kete muaj ne 10 kanale ja kan ndal monetize , pa ndonje arsye vetem . " We’ve determined that your channel is no longer eligible for monetization "
  Une kerkova po nuk gjeta ndonje material me saktesisht , po me sa po shof ky ose osht problem i IP , ballkan ip , ose osht problem i sistemi sistemi automatikisht oshtu tu i ndal .
  Prandaj me qelllim te ndihmes se antarve dhe gjtih shqiptarve e hapa ket tem edhe pse skom kohe shume , lus gjith ata qe kan marr - your channel is no longer eligible for monetization - ose ata qe kan marr monetize te lajmerohen ne kete tem . Faleminderit.
   
  Gevio dhe getrich pëlqejnë postimin.
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  644
  Pëlqimet:
  222
  Pikë nga trofetë:
  73
  si ka mundesi qe vtm un skam problem me demortize/copyright me youtubin...i vetmi problem qe kam esht pagesa e ulet :p
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pershedetje , edhe kta personat qe kontaktova keto dite , deri kete muaj skan pas problem , perkunder kan pas edhe CPC mat larte ,
  po sdi tani qka ka ndodh me saktesisht vetem njof permi 10 qe vetem muajin prill kan marr demonetize nga sistemi .
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  nga youtube gurus kjo vale po quhet apokal;ipsi i youtube dhe eshte duke mbyllur miliona channel nga monetizimi edhe ata super gurut kan marre demonetized pasi kete e bejne botat e krijuar nga yt .Ato kanale qe nuk kane thyer asnje rregull me nje apel te mire mund ta kthejne monetizionin perseri
   
  getrich pëlqen postimin.
 5. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,026
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  163
  Gjena vlla ndonje appel t fort edhe ku mja dergu ti kthejm kanalat o vlla mos te na shkoj mundi huq
   
 6. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  do shoh njeher por nuk te premtoj dot gj sepse une personalisht nuk po kam problem me yt
   
  @science pëlqen postimin.
 7. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,026
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  163
  Vetem kerko ne google e shef qe mujin prill gjitha kanalet edhe ata me qindra mijra e milion kan problem me demonetize , gjej diqka vlla edhe ndihmona
   
 8. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  pomdoket qe edhe Youtube e ka vrejt veten qe e ka tepru me ''determined monetization''
  une e kom ni channel te monetizum edhe me ka ardh ni vrejtje qe perodrimi i paautorizuar mund te caktivizoj monetizationin,
  kshtu qe po besoj qe Youtube tash e tutje ka me i dhon paralajmrime pronarve para se me ja qaktivizu monetizationin se kerrdi o tu bo sidomos mujve te fundit.
  Saper aprovim une nuk besoj se na mujna me e gut Youtuben me na rishiku kanalet,edhe mendoj qe asnje metod nuk funksionon,po sidocofte secili mun me provu me i bo presion pak.
   
 9. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje grupi. I kam ndjekur te gjitha kto temat qe kan lidhje me YT dhe kam pa qe kan shum probleme. Jan disa grupe ne FB qe shesin YT me gjith mometizen kam par çmimet fillojn qe 50$ e lart dhe mendova te dali dikush qe ka njohuri te mira ne blerjet e ketyre dhe ti shesi ketu te grupi me çmim te arsyeshem dmth edhe dicka fiton dhe shum vetave ben shum nder. Mendimi im.
  Fundjav te mbar
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  644
  Pëlqimet:
  222
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk te shet njeri yt me adsense te aprovum 50$ vlla...
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,187
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk behet fjalë për yt te monetizu 50€ aq nuk kushton një video. Bëhuni pak serioz.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 12. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sistemi Automatik i YT kete muaj prap Prill 2019 , ka ndal teper shume kanale monetize , shumicen pa kurfar arsyetimi vetem qe sistemi ka percaktuar qe kanali nuk duhet me pas monetize , per mendim timin kjo osht skandal , sepse njerz qka i njof punojn me vite , dhe pa ndonje arsye ja qon mundin huq , yt osht kompani serioze dhe besoj qe duhet me i kthy krejt kanalat qka kan qen monetize, ose ka me shfrytzu rasitn ndonje gjeni tjter edhe me qit yt pertok ,
  ju qka i keni shkru appel , ju qe i boni 30 dit edhe nese merrni pozitive ose negative pas riaplikimit ne kete tem tregoni
   
 13. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  se mos ke marre community "strike" eshte nje lloj paralajmerimi i ri ne youtube
   
 14. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo asnje lloj comunity strike skom marre po i kom fshi do video qe kan copyright edhe smu ka shfaq ajo mo,po besoj qe skome pas problem mo e as kta antar e tjert
   
 15. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  105
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  o djem ma thjesht edhe leht edhe qe tec mir krijoni nje kanal me receta gatimi un per veti skam asnje problem me yt shum mir um ec
  kam 2 muaj qe skam vendos video po prap funksionon cdo dit kam ka 10K shikime passiveincome
   
 16. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,026
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  163
  kanali jem ska copyright as strike kurr ska pas , krejt materialet e mia , po ky sen i ka kap shumicen e madhe vetem ndoshta mas 1 muje ka munsi qe i kthejn monetize ose fare .
   
 17. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  *PERSHENDETJE MIQ* JU QE KENI MARR DEMONETIZE JU LUS TE SHIKONI PANELIN E ADSENSIT SOT MBAS DITE ME LAJMERUAN DISA SHOK QE KAN FILLU ME JU SHFAQ STATISITKAT PRAP, ISHALLA KREJTVE JU KTHEHEN .
   
  getrich pëlqen postimin.
 18. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  28
  me fol ka del shpirti yt osht ka lun ... me creator
   
 19. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,241
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  Si eshte e mundur prej dhjetor 2018 me eshte bere disable monetization ne chanellin tim kam aplikuar gjdo muaj gjithnje mekan refuzuar kurse qe 1 jav lekt po hecin ne adsense e youtube por nese e shoh chanellin eshte disable monetization apoju ndodh edhe juve a veq mu
   
 20. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,026
  Pëlqimet:
  253
  Pikë nga trofetë:
  163
  ti a e ke disable monetize ,a n review mu me njo n review qe ma kan ndal pardje mu shfaqen edhe mo jo .
   

Shpërndaje faqen

Loading...