1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Probleme printimi Financa 5

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga uniku, 21 Dhjetor 2016.

1. uniku

uniku Anëtar Aktiv

Postimet:
    433
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje!
    Dje me ndodhi nje problem pasi nje nga punonjeset mundohej te printonte nje raport nga financa 5 por printeri nuk e printonte por e ruante si dokument ne queue dhe ne keto momente asnje nga pc e tjera nuk e aksesonte dot printerin derisa te fshihej ky dokument nga queue.Provoja te printoja dokumente te tjera, ne word, excel,pdf dhe funksiononte ne rregull vetem ne financa 5 nuk funksiononte.
    Kete po e shkruaj nese dikush e has te njejtin problem ta kete si mundesi zgjidhjeje!
    Problemi qendronte te driveri i printerit sepse modeli qe kisha instaluar une ishte per HPLaserjet 2055dn ndersa driveri qe kisha instaluar une ishte per HP Laserjet 205Xdn.
    Faleminderit gjithe te mirat :)

2. Blerim R.

Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    7,256
    Pëlqimet:
    1,266
    Pikë nga trofetë:
    358
    Ndoshta mund te jete problemi tek driveri, provoje instaloja driverin origjinal

3. uniku

uniku Anëtar Aktiv

Postimet:
    433
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    28
    @Blerim R. une e zgjidha si problem por e publikova ne rast se dikush tjeter e ka si problem ta ket si shembull :)

Blerim R. pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...