1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Probleme printimi Financa 5

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga uniku, 21 Dhjetor 2016.

 1. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!
  Dje me ndodhi nje problem pasi nje nga punonjeset mundohej te printonte nje raport nga financa 5 por printeri nuk e printonte por e ruante si dokument ne queue dhe ne keto momente asnje nga pc e tjera nuk e aksesonte dot printerin derisa te fshihej ky dokument nga queue.Provoja te printoja dokumente te tjera, ne word, excel,pdf dhe funksiononte ne rregull vetem ne financa 5 nuk funksiononte.
  Kete po e shkruaj nese dikush e has te njejtin problem ta kete si mundesi zgjidhjeje!
  Problemi qendronte te driveri i printerit sepse modeli qe kisha instaluar une ishte per HPLaserjet 2055dn ndersa driveri qe kisha instaluar une ishte per HP Laserjet 205Xdn.
  Faleminderit gjithe te mirat :)
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ndoshta mund te jete problemi tek driveri, provoje instaloja driverin origjinal
   
 3. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @Blerim R. une e zgjidha si problem por e publikova ne rast se dikush tjeter e ka si problem ta ket si shembull :)
   
  Blerim R. pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...