1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje problem visual studio

Tema tek 'C# // C++ // VisualBasic' e hapur nga krasniqi01, 28 Mars 2019.

 1. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  po kam probleme me instalu visual studio 2010
  a din najkush naj link per me shkarku naj prgoram t mir tngjashum ose njejti ?
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  cfare problemi ka?

  jep hollesira mbi sistemin tend
  posto ndonje foto etj
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 3. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG] [​IMG]
   
 4. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
  fotot beji upload online, psh. imgur.com postimages.org imgbox.com
  pastaj posto linkun ne forum
   
  Last edited: 28 Mars 2019
 5. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG] [​IMG][/url][/IMG]
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk se asgjë.
   
 7. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG]
   
 8. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
 9. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,324
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
 11. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gjat instalimit, jo nuk di , prandaj po pyes ?
   
 12. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  qfar programi mkishe propozu per c++ ?
   
 13. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nese je fillestar provo Code Blocks per programe ne console eshte shume i mire
  Code:
  http://www.codeblocks.org/
   
 14. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  134
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sigurt po menon per visual studio code pasi qe pash edhe ne disa tema tjera
  futu tek
  Code:
  https://ninite.com/
  Pastaj selekto Visual Studio Code e ke ne fund pastaj kliko get your ninite dhe pasi te downloadohet hap Setup-in dhe automatikisht do instalohet.
   
 15. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  po fillestar jam falimnderit shumm
   
 16. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  falimnderit ..
   
 17. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Gjithsesi hyr në
  Code:
  https://ninite.com/
  Dhe merr të gja runtime net framework dhe pastaj shko ne visual studio dhe merr versionin 2013 ose. 2015 community eshte falas
   
 18. Papillon

  Papillon Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pak ndoshta me vonese po lajmerohem, por nuk e di arsyen pse po provon me instalu VS 2010?! Kerko Visual Studio community edition 2019/2017. Instalimi eshte shum i thjeshte me disa klika kryhet.
   
 19. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  kujdes me versionin 2019 2017 nese ke wind 10 ok por me mire merr 2015 dhe je ok.Mua nuk me njihte disa attribute prandj po jua theksoj
   

Shpërndaje faqen

Loading...